Спеціальні потреби

США ввели санкції проти "тіньових банків", яких звинувачують у обслуговуванні поставок дронів Росії


Міністерство фінансів США ввело нові санкції проти іранських компаній та осіб
Міністерство фінансів США ввело нові санкції проти іранських компаній та осіб

Міністерство фінансів США ввели санкції проти мережі з 50 осіб та компаній так званого "тіньового банківського сектору", яких у США звинувачують в тому, що вони допомагають війську Ірану незаконно провести трансакції на мільярди доларів користуватись фінансовими послугами.

США вважають, що ця мережа зокрема допомагає Ірану продавати нафту та нафтопродукти. Ці надходження також, вказує американське відомство, забезпечує поставки зброї проіранським силам, включаючи єменських хуситів, та передачу БПЛА Росії для застосування у війні проти України.

"Сполучені Штати вживають дій проти тіньової банківської системи, яку застосовує іранське військо, щоб відмивати мільярди доларів надходжень від торгівлі нафтою та інших незаконних доходів", - заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо.

Підрозділи Міністерства логістики збройних сил Ірану MODAFL виготовляють просунуту звичайну зброю, включаючи балістичні ракети, БПЛА, які застосовує іранське військо, або експортує до інших країн, таких як Росія, або груп-партнерів як хусити.

У відомстві пояснили, що тіньова банківська система дає іранським компаніям доступ до міжнародної фінансової системи, щоб ті могли приховати торгівлю з іноземними партнерами. Це відбувається за допомогою багатьох компаній-оболонок, зареєстрованих в таких юрисдикціях, як Гонконг, або Об'єднані Арабські Емірати. Під теперішні санкції потрапили компанії з цих країн, а також з Маршаллових островів, Туреччини та Ірану.

Ці ж компанії, йдеться в повідомленні, потім використовують відмиті кошти, щоб придбати компоненти для зброї на міжнародному ринку.

Місія Ірану в ООН не відповіла негайно на запит про коментар.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG