Спеціальні потреби

ЄС запровадив санкції проти радника Путіна і командувача ВДВ Росії


Європейський Союз запровадив санкції проти одного з провідних помічників президента Росії Володимира Путіна і командувача російських повітряно-десантних військ, а також двох конфіскованих кримських енергетичних компаній.

Таким чином, ЄС посилив тиск на Москву в зв'язку з її діями в Україні.

Перший заступинк голови адміністрації Путіна В'ячеслав Володін і командувач ВДВ генерал-полковник Володимир Шаманов, які брали участь у російській окупації українського Криму в березні, опинилися серед 13 осіб, доданих до «чорного списку» ЄС. Таким чином, у переліку санкцій ЄС у зв’язку з дестабілізацією в Україні тепер 61 особа.

Вперше в «чорний список» Євросоюзу включені дві компанії. Це сталося після того, як міністри закордонних справ ЄС домовилися про розширення спектра санкцій, полегшивши заморожування активів компаній, причетних до кризи в Україні.

Під санкції потрапили кримська газова компанія «Чорноморнафтогаз» і нафтова компанія «Феодосія».

У Євросоюзі заявляють, що обидві компанії були конфісковані самопроголошеною владою Криму після захоплення півострова Росією.

США вже ввели санкції проти «Чорноморнафтогазу» 11 квітня, фактично, зробивши компанію недосяжною для підконтрольного державі «Газпрому», який, як очікувалося, захоче придбати в ній частку.

Представники США заявили, що введення санкцій спрямовано на те, щоб зробити неможливими ділові відносини «Газпрому» і «Чорноморнафтогазу».

В даний час санкції ЄС поширюються тільки на компанії та інші організації, пов'язані з російською анексією Криму, і не зачіпають таких гігантів, як «Газпром».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG