Спеціальні потреби

ЦВК: «референдуми» на Сході України не мають жодних правових наслідків


Андрій Магера
Андрій Магера
Проведення так званих «референдумів» 11 травня в Донецькій і Луганській областях не має нічого спільного «з референдумним процесом», який діє в Україні. Про це в Києві 12 травня заявив на брифінгу заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

«Дії, які імітовано 11 травня на територіях окремих місцевостей у Луганській та Донецькій областях, не мають відношення до референдумного процесу і способу волевиявлення українського народу. Тому ці дії не мають жодних правових наслідків. Сьогодні запитань більше до правоохоронних органів і силових структур: чи були задіяні спроби і способи, направлені на повалення конституційного ладу і захоплення державної влади? Я думаю, що саме так треба кваліфікувати такі дії, - сказав Андрій Магера.

Він зазначив, що зробив не особисту заяву, а оголосив «офіційну позицію Центральної виборчої комісії» щодо так званих референдумів в двох східних областях України.

Андрій Магера підкреслив, що сьогодні в Україні, згідно з Конституцією і законодавчими нормами країни, діють лише чотири способи проведення референдумів.

«Це - «конституційний референдум», «референдум ратифікаційний», в процесі прийняття рішень в якому бере участь Верховна Рада, «законодавчий референдум», і, четвертий референдум - «загальний». Я звертаю вашу увагу, що з 2012 року <...> в Україні не має будь-якого законодавчого акта, який регулює питання проведення та організації місцевих референдумів», - підкреслив Андрій Магера.

Магера розповів про те, що зараз Центральна виборча комісія створила всі необхідні умови для проведення президентських виборах 25 травня 2014 року.

«У 22 областях України та в місті Києві повністю створені виборчі дільниці для виборів президента України. Втім у двох областях - Донецькій і Луганській - не всі окружні виборчі комісії створили ділянки», - підкреслив Андрій Магера.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG