Спеціальні потреби

Євросоюз ввів нові санкції проти проросійських сепаратистів


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

Євросоюз ввів нові санкції проти проросійських сепаратистів на Донбасі, проте ухвалення нових заходів щодо Росії поки затримується. Це питання обговорюється міністрами закордонних справ країн-членів ЄС на тлі посилення напруженості у відносинах між Заходом і Росією.

Європейські міністри закордонних справ, присутні на нараді в Брюсселі, вирішили розширити список сепаратистів, яких тепер не пускатимуть до країн ЄС і чиї активи в західних банках будуть заморожені. Однак вони так і не змогли домовитися щодо посилення санкцій відносно Росії.

Сполучені Штати і Європейський Союз вже кілька разів вводили санкції проти Росії у зв’язку з її участю в українському конфлікті.

Нова глава європейської дипломатії Федеріка Моґеріні сказала, що як тільки дозволить ситуація, вона має намір відвідати Москву і спробувати домовитися про те, як покласти край цьому протистоянню. Вона каже, що всі 27 країн-членів Євросоюзу хочуть розширити діалог з Росією.

«Росія, поза всяким сумнівом, є частиною цієї проблеми, але вона також є частиною рішення, можливого врегулювання кризи. Як налагодити діалог між Києвом і Москвою, між Києвом і сходом України, між Європейським Союзом і Росією – причому не тільки щодо України, а й щодо широкого кола... глобальних і регіональних питань».

Євросоюз також закликає Україну провести масштабні політичні та економічні реформи.

«Ми повністю впевнені в тому, що це поєднання трьох елементів – спроби налагодити політичний діалог, економічний тиск за допомогою санкцій і стимулювання української сторони до проведення реформ в країні – може створити умови для розвитку ситуації в позитивному напрямку, чого зараз явно не відбувається».

Відносини між Заходом і Росією впали до найнижчої точки за багато років. За останні кілька днів Москва вислала кілька європейських дипломатів, а російський президент Володимир Путін був досить прохолодно прийнятий його західними колегами на саміті «Великої двадцятки» в Австралії.

В понеділок канцлер Німеччини Анґела Меркель попередила, що наслідки регіональних конфліктів можуть досить швидко розростися до розмірів «великих пожеж».

Німеччина щойно відзначила 25-у річницю падіння Берлінської стіни – символу «холодної війни». Тим часом, за словами президента Путіна, ні українські сепаратисти, ні урядові війська повністю не дотримуються умови перемир’я, укладеного у вересні, проте, за його словами, мирне врегулювання все ще можливе.

XS
SM
MD
LG