Спеціальні потреби

ЄС: сутички на сході України можуть викликати «нову спіраль» насильства


Майя Коціянчич
Майя Коціянчич

Європейський Союз заявив, що відновлені сутички у Східній Україні – це «найсерйозніше» порушення угоди про припинення вогню, яку досягнуто в лютому суперницькими сторонами.

У зверненні до репортерів у Брюсселі, представниця виконавчої комісії Європейського Союзу Майя Коціянчич заявила, що найновіші сутички, імовірно, спричинять «нову спіраль» насильства і «стаждання».

«Ми розцінюємо бої біля Мар’їнки Донецької області, які велися 3 червня, як найсерйозніше порушення Мінських угод, досягнутих у лютому. Як повідомляли у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ, вночі цим боям перебував рух великої кількості важкого озброєння уздовж лінії розмежування з боку проросійських сепаратистів. У ЄС вважають, що припинення вогню має виконуватися повністю, а відведене озброєння має зберігатися у сховищах, відкритих для регулярного моніторингу ОБСЄ», – сказала вона у четвер.

Коціянчич закликала суперницькі сторони дотримуватися Мінських угод про припинення вогню, від чого залежить пом’якшення або посилення санкцій ЄС проти Москви.

Мінські угоди, досягнуті в лютому за участю представників Франції, Німеччини, Росії, України і проросійських сепаратистів, передбачали припинення вогню і відведення військ та важкої зброї, що мало довести до тривалого врегулювання конфлікту на сході України.

Обидві сторони звинувачують одна одну у відповідальності за спахах насильства в середу, яке, за словами українських офіційних осіб, розпочалося неподалік Донецька, коли приблизно 1000 проросійських бойовиків, підтримувані артилерією і танками, перед світанком здійснили атаку на позиції урядових військ на захід від міста.

Сепаратисти повідомили про смерть 15 цивільних і бойовиків. Представники київського уряду повідомили про смерть щонайменше трьох своїх військовослужбовців і поранення 30 інших осіб у містечку Мар’їнка.

Від квітня минулого року на сході України загинуло понад 6400 людей

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG