Спеціальні потреби

Боргова криза ЄС може викликати чергову глобальну економічну рецесію


Боргова криза ЄС може викликати чергову глобальну економічну рецесію

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер перебуває у Європі з триденним візитом. Він закликає європейських чиновників вжити жорстких заходів і висловлює занепокоєння тим, що крах євро може мати негативні наслідки на американську економіку.

Тим часом економічний лідер Європи – Німеччина – висловлює певний песимізм щодо досягнення угоди з метою вирішення боргової кризи Єврозони. Інформаційні агентства посилаються на високопосадовця німецького уряду, який висловив сумніви, що під час саміту ЄС цього тижня усі 27 країн погодиться змінити договір щодо контролю витрат окремих урядів. За словами німецького високопосадовця, правдоподібно, що 17 країн, які використовують євро, погодяться на більш централізовану систему контролю бюджетних витрат.

Втім, Великобританія, яка має власну валюту – фунт, заявила, що не готова передати контроль над своїми витратами новому загальноєвропейському органу влади.

Лідери країн ЄС мають намір зустрітися в четвер і п’ятницю у Брюсселі. Деякі аналітики зазначають, що Євросоюз, який проіснував 12 років, опинився перед загрозою розпаду. Економісти побоюються, що світову економіку може охопити нова рецесія, якщо європейську боргову кризу не буде вирішено.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG