Спеціальні потреби

Міністри країн ЄС підписали важливу угоду в справі оборони


Міністри закордонних справ і оборони країн Європейського Союзу двадцяти трьох із двадцяти восьми членських країн підписали в понеділок в Брюсселі важливу угоду про посилення співпраці всередині цього блоку після виходу з нього Великобританії. Метою угоди є також протиставлення тиску з боку Росії.

Щоб угода стала законом Європейського Союзу, її ще мусять затвердити лідери ЄС у грудні.

Угода передбачає постійний орган щодо співпраці й надання ЄС прозорішу роль у випадках міжнародних криз після повідомлення у червні про створення Європейського оборонного фонду на суму в 6,4 мільярда доларів.

Угода також зобов’язує країни надати «значну підтримку» в таких діянках, як персонал, устаткування, навчання та інфраструктура для військових місій Європейського Союзу.

Угода також зобов’язує країни «регулярно збільшувати оборонні бюджети у конкретні терміни», а також призначати 20% оборонного бюджету на закупки військової техніки і 2% на досліди і технологію.

Пропозиція про оборонну інтеграцію, яка довгий час була блокована Великобританією, що не бажала створення збройних сил ЄС, відновила Франція після обрання президентом Еммануеля Макрона, і Німеччина, після того, як у червні минулого року британці винесли рішення про вихід зі складу Європейського Союзу.

Також заяви президента Дональда Трампа про те, що європейські союзники мусять більше асигнувати на свою безпеку, як здається, сприяли просуванню проекту.

Прихильники пакту кажуть, що він не становитиме конкуренції НАТО, але скоріше доповнюватиме альянс, який і далі відіграватиме головну роль у захисті Європи.

Дивіться також: Публікація «Райського досьє» сколихнула Великобританію та весь світ

Публікація «Райського досьє» сколихнула Великобританію та весь світ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG