Спеціальні потреби

Британський прем`єр пропонує референдум щодо членства Великобританії в ЄС


Британський прем`єр-міністр Дейвид Камерон заявив, що у разі, якщо його партія виграє на наступних виборах, він планує переглянути умови угоди Великобританії з ЄС та попросить британський народ проголосувати щодо неї.

Про це британський прем’єр заявив під час промови у середу. Він також відмітив високий рівень розчарування британців в партнерстві з ЄС. Він сказав, що основою нового партнерства мусить бути єдиний ринок.

«Новий маніфест Консервативної партії в 2015-му році попросить британський народ про мандат переглянути умови угоди з нашими європейськими партнерами в новому парламенті. В основі цього партнерства буде єдиний ринок і, після того як ми домовимося про нові умови, ми попросимо британський народ взяти участь у референдумі з дуже простим питанням: чи хочуть вони залишатися в ЄС за нових умов, чи хочуть з нього вийти взагалі?»

Ця заява прем’єр-міністра викликала незадоволення в деяких британських союзників. Німецький міністр закордонних справ Ґідо Вестервелле заявив у середу, що його країна хоче, аби Великобританія залишалася активною та конструктивною частиною ЄС. Він сказав, що Лондон не може вибирати тільки ті аспекти партнерства, які йому подобаються.

Раніше, Сполучені Штати заявляли, що вони хочуть, аби Британія залишался сильним голосом в ЄС. Наступні вибори пройдуть у Великобританії в 2015-му році.
XS
SM
MD
LG