Спеціальні потреби

Forbes: Естонія знайшла ще мільйон снарядів для України


Артилерійські снаряди калібру 155 мм на позиції українських військовослужбовців біля лінії фронту у Запорізькій області, 14 січня 2024 р. REUTERS/Stringer
Артилерійські снаряди калібру 155 мм на позиції українських військовослужбовців біля лінії фронту у Запорізькій області, 14 січня 2024 р. REUTERS/Stringer

Естонія “знайшла” мільйон снарядів і ракет для України, повідомив міністр оборони країни Ганно Певкур. За інформацією видання Forbes, це половина боєприпасів, необхідних українським артилеристам до кінця року.

Раніше ідею про те, як віднайти для України мільйон боєприпасів висловила Чехія. Естонія, каже міністр, планує залучити ті самі країни, які фінансово приєдналися до чеської ініціативи.

Маючи до 2,5 мільйона додаткових снарядів і ракет до кінця року, українці могли б зрівнятися із рівнями запасів Росії, вважає Певкур.

Де саме Естонія могла отримати снаряди та ракети, Певкур не уточнив. Але йдеться також про “переважно неєвропейські країни”, як і у випадку Чехії.

І знову європейські посадовці зазначають, що продавець “сам не бажає”, щоб його ім'я було відоме.

За снарядами естонці частково звертаються до країн Східної Європи та Балкан, країни Африки також можуть бути потенційними постачальниками, пише Forbes та нагадує, що аналогічна чеська ініціатива орієнтується на боєприпаси з Південної Кореї, Південної Африки та Туреччини.

Після призупинення допомоги США українські артилерійські батареї перейшли від 6000 снарядів на день до лише приблизно тисячі, констатує видання, тоді як росіяни продовжували надсилати майже 6000 снарядів на день.

Брак боєприпасів також став однією з головних причин того, що українці відступили від Авдіївки у лютому.

Раніше Певкур заявляв, що Україні терміново потрібна допомога військового характеру, "оскільки одна тільки політична воля Україні не допоможе", цитувало посадовця естонське радіо ERR.

На важливості надання Україні зброї наголошував під час візиту до Вашингтону тав інтерв'ю Голосу Америки і міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG