Спеціальні потреби

Ердоган: Туреччина не визнає анексії Криму


Президент Реджеп Ердоган
Президент Реджеп Ердоган

Всесвітній конгрес кримських татар відбувся в столиці Туреччини Анкарі. У підсумковій декларації форуму стверджується, що право на самовизначення належить виключно кримськотатарському народу, як історичному, основному і корінному народу Кримського півострова.

Близько 200 кримськотатарських організацій з різних країн взяли участь у форумі. При цьому, за повідомленнями Associated Press, Росія заблокувала виїзд на конгрес делегатам, які проживають у Криму. Замість цього їх викликали до слідчих органів для опитувань щодо фактів зіткнень в 2014 році між кримськими татарами та українцями з одного боку і проросійськими активістами з іншого.

У зверненні до учасників конгресу президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що «Туреччина не визнає і не визнаватиме анексії Криму». Президент Туреччини також провів особисту зустріч з лідером кримськотатарського народу депутатом Верховної Ради України Мустафою Джемілєвим.

Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Україна і міжнародне співтовариство не визнають анексії і продовжують вважати півострів українською територією.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG