Спеціальні потреби

Школяр втілив у життя американську мрію завдяки Інтернету


У 30-их роках минулого століття американський письменник Джеймс Траслоу Адамс став автором фрази, яка пізніше закоренилась у суспільстві як визначення американської мрії. Джеймс сказав, що життя має бути кращим, багатшим і повноціннішим для кожної людини. Кожен повинен мати можливість для самореалізації відповідно до своїх здібностей.

У пошуках своєї американської мрії у США щороку приїжджають тисячі іммігрантів, однак лише не багатьом вдається реалізувати сказане Джеймсом. Молодий підприємець Мазяр Казеруні – один із тих, кому пощастило. Він започаткував свою першу Інтернет-компанію, навчаючись у середній школі. А коли бізнес почав приносити непогані прибутки, Мазяр переконав своїх батьків, що йому необхідно покинути навчання, аби більше часу займатися справою:

«Я створив цей сайт, коли мені було 15 років. Коли я ходив у школу і бачив, що заробляю значно більше грошей, ніж мої вчителі. Це не вкладалось в голові».

Через два роки Мазяр та його друг Мет Шліхт, який теж покинув навчання, почали працювати для сайту «Ю-стрім». Трансляція відео он-лайн у реальному часі була новинкою. І все, що Казеруні треба було зробити – це переконати реп-виконавців, що за цим майбутнє. І йому це вдалося. Невдовзі популярний американський репер попросив Казеруні стати його особистим Інтернет-стратегом.

«Ми допомогли йому розробити сторінку у мережі Фейсбук. У нього були мільйони фанів, які не могли з ним контактувати. Тепер у нього 31 мільйон прихильників. Завдяки нам, він потрапив у книгу рекордів Гіннесса за найбільшу кількість людей, яким сподобалось оновлення його статусу на Фейсбук. Усі ці хлопці, з якими ми працювали багато років, для нас тепер як сім’я», – каже Казеруні.

Кілька місяців тому Казеруні та Шліхт покинули «Юстрім» і вирішили започаткувати власну компанію «ТрексБай», яка дасть змогу виконавцям ретранслювати своє відео, аудіо та інформацію про їхні тури на сторінці Фейсбук. Підприємець Шервін Пішевар повірив в успішність їхньої ідеї і вже інвестував у проект 500 тисяч доларів.

«Ми намагаємося використати наш досвід роботи з відомими реперами і створити платформу, яку зможуть використовувати інші виконавці», – каже Мазяр.

Популярність сайту «ТрексБай» зросла настільки, що Казеруні та його другу довелось найняти ще кількох помічників. Однак поки що всі вони працюють з дому.

«Якщо задуматись, то це невеликий ризик. Особливо, коли ти молодий. Тоді найлегше спробувати щось нове. Найгірше, що може трапитись – ти збанкрутуєш. Але тоді, ти просто берешся за іншу справу. Я думаю, справа вартує ризику, адже, якщо все вдасться, заробітки будуть вищими, аніж на будь-якій іншій роботі», – пояснює Мазяр своє життєве кредо.

За кілька місяців існування, на його платформі зареєструвалось 50 виконавців, які разом мають 150 мільйонів фанів. А Мазяр та його друг можуть бути живими прикладами втілення американської мрії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG