Спеціальні потреби

Енергетичний план для України на зимовий період


У США порадили Україні добре підготуватись до зими. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

У США порадили Україні добре підготуватись до зими. Відео

Група міжнародних експертів підготувала для українського уряду план дій в енергетичній сфері. Документ включає десятки пунктів, виконання яких дозволить Україні без катаклізмів пережити зиму. Фахівці, серед яких зокрема й представники Міністерства енергетики США, характеризують нинішню ситуацію в галузі як надзвичайно складну, але небезнадійну.

Неможливість добувати і перевозити вугілля до електростанцій з окупованих територій, нелатежі, відсутність домовленостей з «Газпромом». Це далеко не повний перелік проблем в українській енергетиці.

Ситуація критична, але не безнадійна. Принаймні так стверджують міжнародні експерти з семи країн, зокрема Сполучених Штатів, ЄС та Канади, яких український уряд запросив у якості радників. Вони місяць вивчали ситуацію і розробили детальний план дій. В ньому 41 пункт, більше половини повинні виконати вже в серпні.

Говорить заступник міністра енергетики США з питань безпеки Вільям Браян:

«Ми не займалися з’ясуванням причин, що і чому досі не було зроблено і хто в цьому винен. Це не було нашим завданням. Як ви розумієте, енергетичний сектор – це дуже складний механізм. У ньому багато елементів. Сценарії, які ми розробили, надзвичайно непрості. Але дуже важливо, що ми вже побачили, як уряд мобілізує зусилля для подолання тих проблем, які відзначені в нашому звіті».

Урядовці обіцяють – вже цього тижня розроблений експертами план ухвалять на засіданні Кабміну і почнуть виконувати.

Валерій Вощевський, віце-прем’єр-міністр України, каже:

«Ми зараз докладаємо всі зусилля для того, щоб ситуацію виправити і забезпечити роботу енергетики в осінньо-зимовий період. Деталей плану – десятки, сотні. Проблем також багато. Але є всі підстави казати, що ми ці проблеми подолаємо обов’язково».

Експерти написали домашнє завдання не тільки урядовцям, а й пересічним громадянам.

Вільям Браян підкреслює головний елемент енергетичного плану:

«Цієї зими дуже важливою буде економія енергії. Це те, що кожен простий українець може робити. Подумайте, враховуючи ту ситуацію, яка прогнозується взимку, як ви особисто можете скоротити споживання енергоресурсів. Зі свого боку ми надали поради уряду, що для цього може зробити влада».

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG