Спеціальні потреби

Єгипет підраховує економічні збитки від протестів


Банки столиці Єгипту відновлюють роботу
Банки столиці Єгипту відновлюють роботу

Міністр фінансів Єгипту Самір Радван заявляє, що 10-денні масові протести з вимогою відставки президента Єгипту Госні Мубарака значно вплинуть на економіку країни.

Міністр зазначив, що фондовий ринок Єгипту під час протестів зазнав більших втрат, ніж під час світової фінансової кризи 2008-го року. Фондовий ринок Єгипту впав на 21% з почату лютого. За два дні роботи на початку тижня він опустився на цілих 16%. Фондові ринки деяких країн Перської затоки опустились на 5%, а загальні втрати досягли 50 мільярдів.

Радван заявив, що уряд Єгипту створив 854-мільйонний фонд для відшкодування втрат майна, яких громадяни Єгипту зазнали внаслідок протестів.

Влада заявляє, що деякі банки на короткий час поновлять свою роботу в неділю. Оскільки банки під час протестів не працювали чотири дні поспіль, аналітики очікують, що в них утворять величезні черги людей, які хочуть отримати свої гроші.

Протягом останніх днів у Єгипті працювали лише деякі банкомати, решта не поповнювалась готівкою.

За офіційними повідомленнями, п’ятиденне блокування роботи Інтернету урядом вже коштувало економіці країни 90 мільйонів доларів. Ця цифра може значно збільшитись, якщо міжнародні компанії обмежать майбутні інвестиції в Єгипет через побоювання щодо надійності Інтернет-зв’язку в цій країні.

Через протести економіка Єгипту зазнала втрат у туристичній галузі, постачанні хліба, роботі державних магазинів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG