Спеціальні потреби

У Єгипті тривають протести проти розширення повноважень президента


Президент Єгипту Мохаммед Мурсі зустрінеться з Вищою судовою радою країни, щоб обговорити кризу, яка виникла після ухвалення минулого тижня указу, який значно розширює повноваження глави держави.

Указ Мурсі викликав протести, які вже четвертий день поспіль тривають на площі Тагрір у Каїрі. Демонстранти вимагають скасування рішення президента. Масові демонстрації заплановані прихильниками та опонентами Мурсі на вівторок.

Згідно з указом, президентські рішення не може скасувати жоден орган влади. Указ також забороняє суддям розпускати вищу палату парламенту, яка опрацьовує проект нової конституції. Суперники кажуть, що Мурсі бере на себе диктаторські повноваження, подібні до тих, якими користувався Госні Мубарак, якого усунуто від влади внаслідок народного повстання.

Мурсі, проте, заявив, що указ є тимчасовим і, що він діятиме тільки до часу обрання нового парламенту згідно з новою конституцією Єгипту.

У неділю, речник правлячої Партії свободи і справедливості, заявив, що указ залишатимуться у силі протягом двох місяців, і назвав рішення президента спробою «забезпечити стабільність» Єгипту.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG