Спеціальні потреби

Вбивства ісламістів порівняли з війною у В'єтнамі


Вбивства ісламістів порівняли з війною у В'єтнамі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Вбивства ісламістів порівняли з війною у В'єтнамі

Кількість загиблих демонстрантів, які вимагають повернення Мурсі на президентську посаду, перевищила тисячу осіб. Заарештовано майже всіх лідерів Мусульманського братства, партії усунутого президента, в тому числі його духовного лідера Мухамеда Баді. Серед іншого, Баді звинувачують у підбурюванні до насильства, про що в інтерв’ю каналу ABC сказав нинішній прем’єр-міністр країни Газем ель-Беблаві.

«Є підстави вірити, що він розпалював ненависть», – сказав про Мухамеда Баді тимчасовий прем’єр-міністр Беблаві.

Мурсі вирішили судити за втечу від Мубарака
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Разом з тим Беблаві погоджується, що жорстка розправа може призвести до загострення ситуації та затягування кровопролиття в країні – союзника Сполучених Штатів, який грав ключову роль у підтримці безпеки у регіоні.

Однак експерти висловлюють занепокоєння, що останні дії уряду призведуть до подальшої радикалізації ісламістів, зокрема Мусульманського братства. Ці занепокоєння частково розділяє також прем’єр-міністр Єгипту Беблаві:

«Я думаю, що ризик існує. Є два варіанти реакції ісламістів. Меншість насправді радикалізується та піде у підпілля, але переважна більшість не поспішатиме з висновками».

Що ж до вбивства понад тисячі демонстрантів, прем’єр-міністр порівняв цю ситуацію з діями американських військових під час Другої світової та В’єтнамської воєн. Він сказав:

Вашингтон рятує обличчя у Єгипті - коментатори
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
«Бувають такі виняткові часи, коли стається кровопролиття, але це не означає, що це наш нормальний спосіб життя. Ви самі через це пройшли».

Нинішній уряд просить США не припиняти підтримки Єгипту, однак Вашингтон вважає, що його можливості впливу обмежені і країна повинна розв’язати конфлікт самостійно. Беблаві наполягає, що США мють великий вплив на ситуацію:

«Нам потрібні США так само, як і ми потрібні Америці».

Тим часом США досі не визначились, чи продовжуватимуть надавати військову допомогу Єгипту, яка нині складає понад мільярд доларів. Її припинення, попередив Беблаві, дуже негативно позначиться на Єгипті:

Єгипетська влада оголосила про початок роботи над проектом нової конституції, яка має заборонити всі партії, основані на релігії.
«Це буде дуже поганим знаком. Такий крок безсумнівно нанесе шкоди нашому війську на довгий час».

Білий дім поки що не прийняв остаточного рішення у цьому питанні.

Заступник речинка Білого дому Джош Ернест сказав:

«Питання допомоги поки що залишається під розглядом. Допомога не зупинена. Остаточне рішення буде оголошено лише після завершення аналізу».

Водночас США вже зупинили поставки до Єгипту літаків F-16 та скасували спільні військові навчання, заплановані на наступний місяць. Якщо ж США таки вирішать зупинити допомогу, Саудівська Аравія та інші країни регіону вже пообіцяли збільшити власну підтримку.

Копти радіють, що Мурсі відсторонили
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
Щоправда, поки що невідомо, як вони відреагують на останній розвиток подій, який може значно вплинути на політичну ситуацію в країні. Суд Єгипту оголосив про своє рішення звільнити з-під арешту колишнього президента Госні Мубарака, якого визнали невинним у корупційних діях. Мубарак, який був скинутий внаслідок революції 2011 року, вийде на свободу вже за два дні, хоча він ще має постати перед судом за іншими статтями звинувачення.

Інший удар по Мусульманському братству – єгипетська влада оголосила про початок роботи над проектом нової конституції, яка має заборонити всі партії, основані на релігії. Цей крок, кажуть аналітики, скоріш за все підтримають пересічні єгиптяни, які вважають, що Мурсі не вдалось керувати країною, незалежно від інтересів Мусульманського братства.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG