Спеціальні потреби

Єгипет: переважна більшість виборців підтримала проект нової конституції


За повідомленням влади Єгипту, попередні результати дводенного референдуму щодо нової конституції, вказують на те, що переважна більшість виборців підтримує проект нового Основного закону країни.

МЗС Єгипту повідомило, що за проект конституції, який пропагував підтримуваний військовими уряд, проголосувало понад 90% виборців, які взяли участь у дводенному референдумі.

Явка на референдумі перевищила 55%. Ісламісти, які підтримують нещодавно заборонений рух «Мусульманське братство», бойкотували голосування, називаючи його незаконним.

Спостерігачі зазначили, що голосування, здебільшого, проходило без інцидентів. Проте внаслідок сутучок у вівторок між прихильниками і противниками відстороненого від влади президента Мухаммеда Мурсі загинуло щонайменше дев’ять осіб.

Дводенний референдум завершився в середу ввечері. Офіційні результати будуть оголошені через 72 години після закриття виборчих дільниць.

Нова версія конституції має замінити документ, ухвалений у 2012 році під час президентства Мурсі, і за кілька місяців до перевороту. Новий основний закон обмежує роль ісламу, водночас посилюючи вплив військових. Зокрема, в конституції проголошується «цивільний уряд» і обмежується застосування норм шаріату.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG