Спеціальні потреби

На виборах у Єгипті перед веде представник Братів мусульман


Попередній підрахунок голосів перших вільних президентських виборів у Єгипті вказує на те, що кандидат угруповання Брати мусульмани, можливо, має невелику перевагу над кількома іншими сильними суперниками.

Єгипетські газети повідомляють, що часткові результати, які надійшли в п’ятницю, вказують на те, що на виборах, які відбулися в середу і четвер, Мохамед Морсі заручився найбільшою кількістю голосів у деяких регіонах.

Брати мусульмани повідомляють, що їх неофіційне опитування вказує, що Морсі має невелику перевагу над Ахмедом Шафіком і, що він змагатиметься з ним на другому турі голосування. Шафік, представник світських середовищ, був прем’єр-міністром за правління колишнього президента Госні Мубарака.

Згідно з попередніми результатами, кілька інших кандидатів також заручилися чималою кількістю голосів. Серед них є поміркований ісламіст Абуль Монейм Фоту, якого підтримують деякі ліберали, ліві кола і християнська меншина, а також колишній міністр закордонних справ Амр Мусса, світський кандидат, який служив за президента Мубарака.

Перемога одного із світських кандидатів означатиме значний відхід від результатів парламентських виборів шість місяців тому, коли понад 70 відсотків голосів отримали ісламістські партії.

П’ятий кандидат Гамдін Сабагі також, за всіма ознаками, отримав чималу підтримку виборців. Протягом останнього тижня в опитуваннях громадської думки він постійно збільшував підтримку серед виборців, які не хотіли ані ісламіста, ані представника колишнього режиму.

Представники виборчих комісій розпочали цілоденний підрахунок виборчих бюлетенів у п’ятницю. Вони кажуть, що результати будуть оголошені у вівторок.

Кореспондентка Голосу Америки Елізабет Аррот повідомляє, що єгипетські виборці назагал задоволені з того, як представники виборчих комісій ведуть підрахунок голосів.

За президентську посаду в Єгипті змагається 12 кандидатів. Другий тур голосування між двома кандидатами, які отримають найбільшу підтримку, запланований на 16 і 17 червня.

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG