Спеціальні потреби

В "українській фракції" Конгресу розповіли про подальші плани


Варто знати: Що таке "український кокус" у Конгресі США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Варто знати: Що таке "український кокус" у Конгресі США?. Відео

Більшість із цих конгресменів не знає українською ані слова, але на Капітолійському пагорбі вони виступають єдиним і потужним українським голосом.

"Україні треба дати можливість захистити себе і члени Конгресу дуже це підтримують. А от адміністрація має діяти активніше. Вони переймалися через реакцію Росії, адже вона – важливий гравець у іранських ядерних переговорах. Вони не хотіли її дратувати. Але Росія вбила тисячі українців і ймовірність подальшої втрати території і життів має стати сигналом до дій", - говорить конгресмен Родні Фрелінгайзен.

В конгресі ми не часто маємо справу із такими очевидними недвозначними питанням як Свобода України

Родні Фрелінгайзен, як і ще понад півсотні конгресменів – члени українського кокусу, тобто групи підтримки України. На їх честь Український конгресовий комітет Америки влаштував прийом і вручив нагороди.

"В конгресі ми не часто маємо справу із такими очевидними недвозначними питанням як Свобода України. Це не викликає суперечок", - відзначив конгресмен Cендер Левін.

Поки Москва намагається поширити свій вплив у Вашингтоні, наймаючи коштовних лобістів, у Києва є інше ефективніше лобі – українська громада у США. Конгресмени, які цінують голоси своїх виборців – українських іммігрантів – формують свою політику відповідно до їхніх запитів.

От і чергові «українські дні» у Конгресі завершилися маленькою перемогою громадських лоббістів.

"Я повертаюся в Україну у серпні і сподіваюся зустрітися із представниками уряду, депутатами, і особливо жінками
Марсі Каптур

"Ми відвідали вісім конгресменів і двох сенаторів із Пенсильванії. Двоє з тих конгресменів іще не були членами української спілки у конгресі, але сьогодні туди вже вступили. Ми працюємо у різних площинах. Постійно їх інформуючи, постійно їм про це говорячи і говорячи, що ми їхні виборці", - говорить Ірина Мазур, активіст зі штату Пенсильванія.

Із офісом конгресмена Фітцпатріка Ірина Мазур працює на постійній основі. Кілька разів на тиждень інформує про найважливіші події в Україні. Сам конгресмен каже – робитиме все, аби українське питання і надалі лунало на Капітолійському пагорбі.

"Наразі у світі дуже багато проблем, які Сполучені Штати допомагають вирішити. І роль українського кокусу, зокрема, полягає у тому, аби про Україну і її людей не забували. Ми мусимо постійно говорити про це, і особливо – про Надю Савченко. Дуже важливо, аби про її питання пам’ятали", - каже конгресмен Майкл Фітцпатрік.

Названо найкращу подругу України у Конгресі США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Долею українських жінок переймається конгресвумен українського походження Марсі Каптур. Вона переконана – настав час надавати Україні і адресну гуманітарну допомогу.

"Я повертаюся в Україну у серпні і сподіваюся зустрітися із представниками уряду, депутатами, і особливо жінками. Бо, я буду чесна з вами, я дуже переймаюся долею українських жінок, які важко працюють і я хочу знайти спосіб полегшити їхнє життя", - сказала Марсі Каптур.

Друзі України у Сенаті виходять на провідні ролі - огляд нового Сенату
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Міністр фінансів України Наталя Яресько, яка з понеділка веде інтенсивні переговори у Вашингтоні, каже: цей тиждень – був надзвичайно ефективним. Каже – Україні довіряють. Прогрес з’явився не лише в переговорах з політиками але і з потенційними інвесторами.

"Ми переступили поріг. На сьогодні ми відбудовуємо крок за кроком цю довіру, позитив є. Нам потрібно далі рухатись по цій дорозі і далі вимагати від бізнесу відповідь нам. Я передбачаю, що перші інвестиції будуть вже в другій половині цього року", - розповіла "Голосу Америки" міністр.

Дивіться також: Який арсенал Путін використав проти ЗМІ у Криму?

Який арсенал Путін використав проти ЗМІ у Криму? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:52 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG