Спеціальні потреби

Захід про Мукачеве: Якщо влада поступиться, "Правий сектор" знахабніє


Спроби замирити "Правий сектор" продемонструють слабкість уряду, а єдиним виходом із ситуації є відкритий та об'єктивний судовий процес. Про це, коментуючи розвиток ситуації довкола Мукачевого, пише ряд міжнародних експертів.
Адріан Каратницький, дослідник аналітичного центру "Атлантична рада" у Вашингтоні, на своїй сторінці у Facebook назвав озброєних ультра-націоналістів непідконтрольних уряду "прокляттям" України, і закликав "нещадно" розібратись із безладом на Закарпатті та провести розслідування діяльності "Правого сектору".
За словами експерта, "на думку багатьох українських високопосадовців, "Правий сектор" наповнений провокаторами, включно із пов'язаними із ФСБ".
Якщо уряд не піде на жорсткі дії щодо ПС то лише підігріє амбіції цієї організації та інших небезпечних груп - відзначає безпековий дослідник Марк Ґалеотті.
На думку багатьох українських високопосадовців, "Правий сектор" наповнений провокаторами, включно із пов'язаними із ФСБ


"Якщо влада відступиться, то можна очікувати більшого від ПС та інших груп, які спробують скористатись цим небезпечним прецедентом. Бойовий дух міліції, який і зараз досить низький (попри розрекламовану нову міліцію Києва у новенькій формі та на новеньких "Тойотах"), занепаде ще більше", - пише експерт.

Натомість, якщо влада зуміє проявити рішучість і довести знешкодження ПС до кінця, то тим самим покаже, що у країні діє закон, а уряд контролює процеси у державі.
Необхідні арешти, а надалі - вільний та чесний суд

"Якщо уряд зможе відповісти на цей виклик - навіть використавши батальйон "Азов", як приклад прийнятного націоналізму - - то покаже, що він може не лише розв'язати складну ситуацію , але і довести, що конституційний лад в Україні має вагу. Необхідні арешти, а надалі - вільний та чесний суд. Жодних пародій, чи політичних рішень: все має відбутись за законом", - переконаний експерт.

Ґалеотті також відзначає, що противагою "Правому сектору", який демонструє правовий нігілізм та зневагу до Києва, може бути батальйон "Азов", який увійшов до офіційних структур МВС та діє, як військова організація, а не військово-політичних рух, на відміну від ПС.
Ось що відбувається насправді : бандити та злочинці створюють ультранаціоналістичні організації та групи, щоб прикривати свою незаконну діяльність

При цьому дослідник відзначив, що відсутність у націоналістих організацій власних джерел самозабезпечення примушує їх обирати між фінансуванням з боку держави та здобуттям ресурсів незаконними шляхами: бандитизмом та грабунком.

Натомість відомий дослідник європейських радикальних рухів Антон Шеховцов відзначив у Facebook, що націоналістичні організації не вдаються до злочинності, щоб фінансувати свою діяльність, а навпаки - створюються для прикриття злочинної діяльності.

"Все не так, як каже Ґалеотті. Ось що відбувається насправді : бандити та злочинці створюють ультранаціоналістичні організації та групи, щоб прикривати свою незаконну діяльність", - відзначив Шеховцов.
"Правий сектор" відкрито кинув виклик демократичному устрою України і намагається підірвати монополію держави на законне використання сили. Дії ПС неконституційні, і влада має негайно та дієво відповісти на злочинні, антидемократичні дії ПС", - також відзначив дослідник у дописі у своєму блозі.
А що думаєте Ви? Лишайте коментарі!
Дивіться також: У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США
У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00
XS
SM
MD
LG