Спеціальні потреби

Німеччина зливає ЄС, Україну, Грецію, прагне до гегемонії у Європі? - експерти


Нинішня позиція Німеччини в ході криз в Україні та Греції штовхає Європейський Союз та НАТО до великих потрясінь, внаслідок яких саме Берлін може посісти роль одноосібного лідера континенту. Натомість виключно США беруть на себе роль збереження євроатлантичних структур у їх нинішньому вигляді. Про це пишуть Джуді Демпсі, дослідниця Європейського центру Карнеґі та Брюс Акерман, професор права та політології Єльського університету.

Так Демпсі переконана: Німеччина, яка де-факто є лідерм ЄС, як колективного об'єднання, не має власного стратегічного бачення майбутнього цього об'єднання країн, яке дозволило б відповідати на виклики, які несуть реальну загрозу ЄС. У Німеччині спостерігається слабко прихована антипатія до США, які після Другої світової війни, за посередництва НАТО як інструменту, взяли на себе роль гаранта безпеки континенту.

«Німецька еліта скучила за часом, коли Германія була провідним рушієм зближення із Росією, а Москва використовувала свої особливі взаємини із Берліном для ослаблення Європи та підриву НАТО. Частиною тієї політики було і підозріле ставлення до США, попри те, що саме США виступають безпековим гарантом Європи», - пише Демпсі про настрої у Європі.

Однією із цілей творців ЄС було бажання завадити оформленню єдиної країни у безумовного лідера континенту

Експерт переконана: у Європі чомусь не ігнорують той факт, що нинішня позиція по Греції та Україні веде до перетворення обох країн на джерело нестабільності для континенту, що зрештою зіграю на руку Росії.


Наприклад, вихід Греції із єврозони завдасть шкоди Західним Балканам, адже тамтешні країни залежать від грецьких інвесторів. Ускладниться і безпекова ситуація: як через нездатність Греції самотужки впоратись із напливом біженців так і через піднесення у країні ультра-націоналістичинх сил на хвилі розчарування у Європі. Україна ж, у разі відсутності підтримки з боку Європи, може перетворитись на «недієздатну державу» (failed state), а відтак стати частиною системи тиску Росії на континент.
Німеччина процвітає, бо не встрягає у геополітичні розбірки, але є одне але... - експерти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00
Німеччина повністю провалила тест на здатність бути лідером Європейського Союзу як єдиного цілого - пише на сторінках The New York Times Брюс Акерман. Оглядає наголошує - канцлер Німеччини, Анґела Меркель ігнорує загрози, які ситуація в Україні та Греції несе ЄС у його нинішнього вигляді. При цьому автор відзначає - нинішня позиція Німеччини, усвідомлено чи ні, веде Берлін до ролі європейського гегемона.
«Однією із цілей творців ЄС було бажання завадити оформленню єдиної країни у безумовного лідера континенту. Але чи вистачить у Меркель мужності та мудрості захистити бачення творців ЄС?», - питає Акерман.
Противагою такій політиці Німеччини є Америка, яка демонструє бажання забезпечити збереження євроатлантичної безпекової структури
Він звертає увагу - позиція, яку Німеччина зайняла у питанні Греції та України насправді штовхає саме до сценарію оформлення Берліна у лідера системи, яка встановиться у результаті кризи ЄС.

«... Меркель ставитись до грецької кризи виключно як до економічної проблеми, не усвідомлюючи роль Греції в обороні Східної Європи від Росії. Це значна помилка, з огляду на те, що ще у березні Меркель була у Мінську на переговорах про припинення вогню в Україні», - пише Акерман.
Противагою такій політиці Німеччини є Америка, яка демонструє бажання забезпечити збереження євроатлантичної безпекової структури.
Огляд: Чому Греції знову і знову пробачають борги? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Акреман вказує, що саме Америка взяла на себе провідну роль у запобіганні колапсу Греції, який може мати руйнівні наслідки для НАТО, як основи безпекової структури Європи у її нинішньому вигляді. На це, зокрема, це вказує нещодавня пропозиція Міжнародного валютного фонду з приводу довготермінового плану підтримки Греції.

«Не дивно, що Обама телефонував Меркель, щоб показати, що США займають гнучку позицію щодо боргів Греції, з огляду на критичну геостратегічну важливісться Греції у НАТО», - пише експерт.

Позиція Німеччини у питанні грецького боргу натомість демонструє страшний брак розуміння важливості цієї країни.
Акерман переконаний, що США та Німеччина очевидно зайняли різні позиції з приводу кризи у Греції. Якщо Америка прагне зберегти стабільність країни, Німеччина (свідомо, чи ні) готова допустити її вихід із Єврозони із подальшими руйнівними наслідками для регіону.
Дивіться також: Міністр оборони США заявив, що «відкритий до більшого» з Україною
Міністр оборони США заявив, що "відкритий до більшого" з Україною. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG