Спеціальні потреби

Камишін у Вашингтоні: Цей рік буде роком наземних дронів


Міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін відкрив представництво "Укроборонпрому" у Вашингтоні
Міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін відкрив представництво "Укроборонпрому" у Вашингтоні

Безпілотники замінять частину функцій піхотинців на полі бою найближчим часом, переконаний міністр стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

У своєму виступі 9-го липня на відкритті представництва "Укроборонпрому" у Вашингтоні, Камишін наголосив, що інновації, такі як дрони, вже добре зарекомендували себе як в повітрі, так і на воді.

"Ми показали, що можемо змінити ситуацію в повітрі завдяки БПЛА, на морі завдяки морським дронам. Фактично без флоту ми вигнали російський флот з Криму і зараз вони на дні моря, там де і мають бути. Цей рік буде роком сухопутних безпілотних систем. Ви побачите більше таких на фронті й ми очікуємо, що вони змінять ситуацію у наступні 12 місяців", – каже міністр в інтерв'ю Голосу Америки.

Ми рахуємо людей і хочемо, щоб люди були якомога далі від лінії фронту
Міністр Олександр Камишін

Широке застосування дронів у війні Росії проти України змінило характер ведення війни, але перспективи такого ж широкого застосування дронів на землі, як це відбулось в повітрі та на воді, поки не визначені.

Оглядачі вказують на складність задачі, адже сухопутний дрон має долати більше перешкод на шляху, ніж безпілотник в повітрі чи на воді. Wall Street Journal зазначає, що ні США, ні союзники не мають досвіду ефективного застосування сухопутних дронів в бойових ситуаціях.

Наразі сухопутні дрони використовуються обмежено для розмінувань. Але в українському уряді вважають – безпілотники зможуть виконувати інші функції, включаючи бойові завдання, логістику, медичну евакуацію, мінування та розмінування.

Це відповідає філософії України, каже Камишін, "бо ми рахуємо людей і хочемо, щоб люди були якомога далі від лінії фронту".

Відповідаючи на питання Голосу Америки щодо того, чи розвиватимуть ці технології приватні компанії, чи держава, Камишін вказав, що вітаються обидва підходи.

"Найважливіше, щоб їх виробляли на місці", – додав він, пояснивши, що це забезпечить найшвидше втілення інновацій.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG