Спеціальні потреби

Держдеп: Довгострокові угоди про безпеку України «переживуть будь-яку адміністрацію»


Прес-секретар Держдепу Метью Міллер
Прес-секретар Держдепу Метью Міллер

Довгострокові угоди про безпеку України мають пережити будь-яку адміністрацію, заявив на брифінгу 9 серпня прес-секретар Держдепу Метью Міллер.

Відповідаючи на питання, чи зміниться допомога Україні, якщо наступним президентом США стане Дональд Трамп, він сказав, допомога буде закріплена у відповідних міждержавних угодах, які залишаться чинними, незалежно від того, хто буде президентом США.

“Ми маємо закріпити довгострокові угоди про безпеку, які переживуть будь-яку адміністрацію, будь-який уряд як тут, у Сполучених Штатах, так і між нашими союзниками та партнерами, які взяли на себе довгострокові зобов’язання щодо безпеки України,” — сказав Міллер на брифінгу в середу.

Також Міллер додав, що наразі Сполучені Штати обговорюють з Україною, як виглядатимуть ці зобов’язання щодо безпеки.

“Ми ведемо дискусії з Конгресом щодо того, якою має бути наша поточна позиція щодо фінансування України та якою має бути довгострокова позиція,” — розповів Міллер.

Також він наголосив, що зовнішньополітична підтримка США залежить не лише від рішення президента, а й від Конгресу.

“Кожного разу, коли ми просили у Конгресу виділити більше підтримки для уряду України, українських військових і народу України, Конгрес завжди погоджувався. І ми очікуємо, що так буде й надалі,” — зауважив прес-секретар Держдепу.

Раніше телеканал CNN повідомляв з посиланням на американських чиновників, що високопосадовці США та Європи стурбовані тим, що президент Росії розраховує дочекатися послаблення підтримки України після президентських виборів у США наступного року.

Форум

XS
SM
MD
LG