Спеціальні потреби

Донецькі росіяни кажуть, що лише Путін може їх врятувати


Учасник проросійського мітингу в Донецьку
Учасник проросійського мітингу в Донецьку
Цього вечора на площі Леніна в Донецьку холодно, але холод не став перешкодою для невеликого натовпу людей уже протягом тижня протестувати проти нового уряду України в Києві. Вони кажуть, що хочуть наслідувати Крим, відірватися від України і приєднатися до Російської Федерації.

Денис, якому 70 років, каже, що новий уряд у Києві робить усіх біднішими, і люди в Східній Україні не можуть уже більше жити з політиками в столиці.

Віра, якій 62 роки, каже, що вона хоче, щоб Донецьк залишився в Україні, але що етнічні росіяни змушені просити Путіна допомогти, тому що політики у Києві не піклуються про схід України, і що вони просто думають лише про себе.

Донецьк знаходиться в самому центрі вугільного басейну Донбасу і є одним з найбільших промислових міст України. Активісти на площі Леніна вимагають звільнення активіста, який цього місяця на короткий час проголосив себе «народним губернатором» регіону.

Вони хвалять дії російських сепаратистів у Криму, які в середу штурмували українську військово-морську базу в Севастополі. Це через день після того, як кримські лідери підписали договір, на основі якого, після спірного референдуму, півострів став частиною Російської Федерації.

Нові українські лідери все більше стурбовані з приводу протестів у східних містах України, в яких проживає велика кількість етнічних росіян. Протести збільшувалися, і на вихідні спалахнуло насильство, коли понад п’ять тисяч проросійських демонстрантів зібралися в центральному районі Донецька, розбиваючи вікна і двері, та вдиралися до урядових будинків.

У результаті недавніх протестів у Східній Україні загинуло троє людей.

Нові лідери країни, які прийшли на зміну президента Віктора Януковича, усунутого від влади в лютому після кількох місяців вуличних протестів проти його правління, намагаються послабити етнічну російську агітацію, пропонуючи реформи.
Київські політики твердять, що Москва надсилає у регіон російських провокаторів, щоб підбурювати населення. Це твердження висловив також держсекретар США Джон Керрі. Кремль заперечує і попереджає, що він готовий направити війська,зосереджені на кордоні, для захисту етнічних росіян. Це була початкова причина для захоплення Криму.

Однак проросійські активісти заперечують це, показуючи українські паспорти, щоб доказати, що вони з Донецька.

Нові лідери країни, які прийшли на зміну президента Віктора Януковича, усунутого від влади в лютому після кількох місяців вуличних протестів проти його правління, намагаються послабити етнічну російську агітацію, пропонуючи реформи.

Вони обіцяють більшу децентралізацію при збереженні єдності України, яка дасть областям, містам і районам широкі повноваження і фінансування, необхідне для їх розвитку.

Але один з перших кроків, зроблених парламентом України після Януковича, який утік до Росії, і далі не гоїться тут. Українські законодавці прийняли закон, що скасовує закон, який дозволяє регіонам використовувати російську мову в якості другої офіційної мови. Виконуючий обов’язки президента наклав вето на скасування мовного закону, але етнічні росіяни вказують на нього як доказ того, що Київ дійсно думає про них.

Невеликий підприємець Артем, якому 36 років, каже, що це занадто пізно для реформ. Донецьк має стати частиною Російської Федерації і вважає, що це було б найкраще.

Незважаючи на заяву президента Путіна у вівторок, що він не має більше планів щодо території України, українці бояться, що він може зараз готувати захопити більше території з великою російською меншиною.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG