Спеціальні потреби

Докази життя на Марсі можуть з’явитись вже за декілька місяців – The Guardian


Місія спрямована на те, щоб встановити джерело метану, виявленого в атмосфері Марса, може дозволити, нарешті, розгадати таємницю червоної планети, пише The Guardian.

Науковці почали експримент спрямований на розв’язання однієї з найбільш загадкових таємниць астрономії: походження метану на Марсі.

Протягом наступних декількох місяців вчені сподіваються з’ясувати чи виявлений на планеті метан має геологічне походження, чи його виробляють живі організми.

На Землі метан в основному виробляють мікроби, хоча цей газ може виникати і в результаті достатньо простих геологічних процесів під землею.

Орбітальний супутник ExoMars вже більше року знаходиться над планетою. Його завданням є виявити джерело походження метану на планеті. Минулого тижня сенсори пристрою було розміщено і вони почали робити перші заміри в атмосфері планети.

«Якщо ми виявимо сліди метану, перемішані з більш складними органічними молекулами, це буде потужним знаком, що метан на Марсі має біологічне походження, тобто виробляється, або колись вироблявся, живими організмами», - заявив Марк Маккохрін, радник з наукових досліджень Європейського космічного агентства.

«Однак, якщо ми визначимо, що він перебуває у суміші з такими газами, як діоксид сірки, то це вкаже на геологічне походження», - наголосив дослідник.

«Якщо ми встановимо, що метан виробляється в результаті геохімічних процесів, щонайменше, це означатиме, що під поверхнею планети має бути вода в рідкому стані, а так як наявність води є необхідною для життя, це буде гарною новиною для тих, хто сподівається знайти життя на Марсі», - додав науковець.

ExoMars було запущено в напрямку Марса ракетоносієм «Протон» з космодрому Байконур в Казахстані в березні 2016 року. Робот досяг мети через сім місяців і розмістив невеликий марсохід «Скьяпареллі», який мав відслідкувати умови для наступних місій. Однак, марсохід зруйнувався під час місії.

Дивіться також: Як собаки ходять у басейн знімати стрес та зміцнювати здоров’я

Як собаки ходять у басейн знімати стрес та зміцнювати здоров’я. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG