Спеціальні потреби

Американські інваліди отримують службових собак безкоштовно


В Америці домашні собаки беруть активну участь чи не в кожному аспекті життя не лише господарів, але й громадського життя. Не обійшлося без них і під час інавгурації президента США. Так, згідно з традицією, з нагоди інавгурації вулицями столиці пройшов парад за участю військових, спортсменів, шкільних оркестрів, творчих колективів та…. кількох десятків собак.

Цього разу участь у параді взяла організація «Собаки – шлях до самостійності», що надає людям з обмеженими можливостями спеціально виведених та вишколених чотирилапих помічників.

Чимало представників організації «Собаки – шлях до самостійності» приїхали до Вашингтона з Каліфорнії, де розташована штаб-квартира установи. У святковій ході взяло участь п’ятдесят вихованців благодійної установи та їх господарі з усієї країни. Поміж учасників була й Кароліна Елґін, разом зі своїм вірним собакою Сейдженом.

Кароліна живе неподалік столиці, у містечку Плейнс, що у Вірджинії. У неї церебральний параліч, який впливає на її здатність говорити та вже позбавив можливості рухатися. Кароліні 19 років. Сейджен з’явився у її житті, коли дівчині було десять. Пес прикрашає та полегшує повсякденне життя, зізнається Кароліна.

«Він мій найкращий друг» – підкреслює Кароліна.

Сейджен виконує понад шістдесят команд. Він подає Кароліні різні речі, може зняти з неї шкарпетки, або ж приносить свій поводок. Пес також може зачинити двері, якщо потрібно. За словами матері Кароліни, Сейджен відкрив для її доньки нові можливості. Каріна Елґін розповідає:

«Коли Кароліна отримала Сейджена, вона стала розквітати. До того вона була дуже сором’язлива. Коли з’явився пес, вона почала пишатися ним і почала сміливо виходити в люди. Його поява повністю змінила її життя».

Кароліна розповідає, що з появою Сейджена до неї стало підходити більше людей, з якими вона спілкується за допомогою планшетного комп’ютера.

«Вітаю. Мене звати Кароліна Елґін. Мого собаку звати Сейджен» – чути електронний голос з планшетного комп’ютера.

Неподалік будинку Кароліни, у містечку Мідлбург, одинадцятирічний Боббі Слейтер навчає Шайло простим командам.

Шайло одна з багатьох собак, яких спеціально розводить неприбуткова організація «Собаки – шлях до самостійності». Ця установа виводить, тренує та безкоштовно роздає службових псів інвалідам.

Коли цим псам виповнюється два місяці, їх роздають у добрі руки таких волонтерів, як Боббі та його родина, набиратися соціальних навичок. Хлопчина приводить Шайло до школи вчитися спілкуванню з людьми.

Волонтер Боббі Слейтер розповідає про навчання собаки:

«Коли я наказую їй сісти, вона сідає наполовину, чекаючи чи дам я їй щось смачненьке. Але я наполягаю, щоб вона повністю сідала».

Однокласники Боббі щасливі мати собаку у класній кімнаті.

Каже школярка Сузі Джоунс:
У центрах собаки проходять піврічний курс підготовки, за результатами якого лише сорок відсотків псів відбирають для роботи з інвалідами. Ті які не пройшли відбору, нерідко повертаються жити до волонтерів, з якими провели попередню частину свого життя.

«Це чудово мати собаку у нашому класі. Ми усі по черзі виводимо її на вулицю, вчимо її різним командам».

Коли ж Шайло виповниться півтора року, вона, як і інші учасники програми, вирушить до одного з регіональних центрів підготовки службових собак. Сестра Боббі, Меґ Енн, також свого часу підготувала собаку для програми.

Волонтерка Меґ Енн Слейтер каже:

«Надзвичайно важко розлучитися з твариною. Але виникає приємне відчуття від того, що ці собаки зможуть змінити та значно полегшити чиєсь життя».

У центрах собаки проходять піврічний курс підготовки, за результатами якого лише сорок відсотків псів відбирають для роботи з інвалідами. Ті які не пройшли відбору, нерідко повертаються жити до волонтерів, з якими провели попередню частину свого життя.

«Собаки – шлях до самостійності» найбільша благодійна установа такого роду у світі.

Кароліна Елґін переконана, що участь в інавгураційному параді приверне увагу громадськості та уряду до важливості роботи організації, яка змінила її життя. За понад 37 років діяльності благодійники підготували та безкоштовно роздали чотири тисячі чотирилапих помічників таким людям, як Кароліна.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG