Спеціальні потреби

Держдеп: Росія використовує дітей у воєнних цілях в Україні


У Державному департаменті заявили про ряд тривожних тенденцій, пов’язаних із тим як Росія впливає на стан із торгівлею людьми у світі. Фото: будівля Держдепу
У Державному департаменті заявили про ряд тривожних тенденцій, пов’язаних із тим як Росія впливає на стан із торгівлею людьми у світі. Фото: будівля Держдепу

Російські сили використовують дітей у воєнних цілях в Україні, примушуючи дітей до військового обов’язку, а також до того, щоб бути інформаторами чи живим щитом, заявила посолка США з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми Сінді Даєр.

Представляючи звіт Державного департаменту з боротьби з торгівлею людьми в світі Даєр також вказала пресі на низку тривожних тенденцій, пов’язаних із тим як Росія впливає на стан із торгівлею людьми у світі.

“У випадку Росії є ряд тривожних тенденцій, які мі відстежуємо. Одна з них – очевидно, війна Росії проти України та більша вразливість біженців, які тікають від цієї війни, особливо жінок і дітей. Це те, на що ми звернемо особливу увагу, згадуючи про це у звіті щодо стану із торгівлею людьми у світі”, – заявила Сінді Даєр.

У випадку Росії є низка тривожних тенденцій, які мі відстежуємо. Одна з них – очевидно, війна Росії проти України та більша вразливість біженців, які тікають від цієї війни, особливо жінок і дітей
Сінді Даєр

За словами посолки з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми, Державний департамент втілює програми допомоги Україні у питанні загроз із торгівлею людьми у світі, а також країнам Східної Європи, куди прямують багато тих, хто втікає від війни в Україні.

“Ми також уважно стежимо за російськими силами, зокрема за використанням дітей у воєнних цілях в Україні. Ми помітили, що надходили повідомлення про те, що дітей примушували до військового обов’язку, а також до того, щоб бути інформаторами та живим щитом”, – говорить Даєр.

В Держдепі наголошують, що примусово вивезені Росією українські діти перебувають у групі надзвичайного ризику торгівлі людьми та закликають Росію повернути незаконно вивезених дітей до своїх родин в Україну.

Також Даєр додає про іншу проблему – використання Росією іноземних бойовиків для ведення війни проти України: “Повідомлення вказують на те, що російська влада, їхні посередники, приватні військові компанії та афілійовані з Росією сили використовують примус та обман, щоб потенційно змушувати до вербування іноземних громадян”.

Як повідомляв раніше Голос Америки, в звіті зазначається, що "російські війська примусово перемістили 1,6 мільйона українців, у тому числі тисячі дітей, людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями, до Росії, Білорусі та окупованих територій України, у тому числі багатьох у віддалені райони. Станом на січень 2024 року російська влада, як повідомляється, повернула в Україну приблизно 500 дітей".

"Досі надходять повідомлення про те, що очолювані Росією сили використовують дітей як солдатів, інформаторів і живий щит", - йдеться у звіті Держдепу. Також, "за повідомленнями медіа, російські збройні сили регулярно готують українських дітей до строкової служби в російських збройних силах у військових містечках в Росії та на окупованому сході України".

Нагадаємо, що під час презентації минулорічного звіту у Держдепі посолка з особливих доручень з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми наголошувала на тому, що у Росії існує державна політика із завезення громадян України та північнокорейських робітників. Даєр тоді говорила, що США “глибоко стурбовані торгівлею людьми, з якою стикаються всі ті, хто тікає від війни в Україні” в інших країнах.

Дивіться також: Дерджеп: через корупцію Україна не виконує деякі мінімальні стандарти щодо боротьби з торгівлею людьми

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG