Спеціальні потреби

"Артек", "Фонд Кадирова" та 11 росіян під новими санкціями США через депортацію українських дітей


На архівному фото президент Росії Володимир Путін (другий зліва) у дитячому санаторії "Артек" в Гурзуфі, Крим, 24 червня 2017 року. Ліворуч - віце-прем'єр Ольга Голодець, другий справа - тодішній директор дитячого санаторію "Артек" Олексій Каспржак. (Sputnik/AP)
На архівному фото президент Росії Володимир Путін (другий зліва) у дитячому санаторії "Артек" в Гурзуфі, Крим, 24 червня 2017 року. Ліворуч - віце-прем'єр Ольга Голодець, другий справа - тодішній директор дитячого санаторію "Артек" Олексій Каспржак. (Sputnik/AP)

Державний департамент наголосив, що у День Незалежності України США запровадили нові санкції проти низки російських посадовців та установ, причетних до примусового вивезення та депортації українських дітей.

Діти - найневинніші жертви війни: ми не забуваємо про українських дітей
Держдеп США

"Діти - найневинніші жертви війни: ми не забуваємо про українських дітей", - йдеться в заяві Держдепу.

США додали до санкційного переліку п'ятьох російських посадовців з Бєлгородської, Калузької, Ростовської областей Росії та Чечні, які, за повідомленнями, сприяли депортації дітей і передачі їх до російських родин.

Також під санкції підпав окупований російською владою кримський дитячий табір "Артек" та його керівник, а також "Фонд Ахмата Кадирова" та його керівництво, включаючи мати очільника Чечні Рамзана Кадирова, Аймані.

В "Артеку", заявляють в уряді США, тримали дітей, яким не дозволяли повернутись до батьків і піддавали їх масштабній програмі "патріотичного" перевиховання. А "Фонд Кадирова", як повідомляється, займався "перевихованням" українських дітей в дитячих таборах в Чечні.

Інша категорія - це посадовці, яких США звинувачують у передачі українських дітей до Росії, зокрема під санкціями - Замід Чалаєв, командувач спеціального батальйону російського МВС, який брав участь в штурмі "Азовсталі", а потім, за інформацією Держдепу, переправляв українських дітей до Чечні.

Також в цьому переліку Олена Шапурова, посадовиця окупаційної адміністрації в Запорізькій області та Володимир Нєвчаєв, призначений Росією керівник Севастопольського державного університету в Криму, який, аз словами заяви, «курирує російську культурно-історичну та патріотичну програму перевиховання українських дітей, перевезених з Луганської області до Криму».

Раніше сьогодні, як повідомляв Голос Америки, посолка США в ООН Лінда Томас-Ґрінфілд нагадала, що Росія примусово передавала або депортувала українських дітей ще з 2014-го року, а з лютого 2022 року вона примусово передала або депортувала тисячі українських дітей, у тому числі немовлят віком від чотирьох місяців.

Вона зауважила, що це становить воєнний злочин, і в ньому було звинувачено російських посадових осіб, включно з президентом Росії Володимиром Путіним, щодо якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG