Спеціальні потреби

Начальник штабу армії США пояснив, чому Росія є найбільшою загрозою для Америки


Генерал Марк Миллі

Директор національної розвідки США Джеймс Клеппер на саміті в Вашингтоні, організованому виданням Defense One, заявив що, ймовірність того, що російський літак був збитий в небі над Єгиптом терористами ІДІЛ, є невеликою, але повністю він цього не виключає.

«Поки ще немає ніяких прямих свідчень втручання терористів. ІДІЛ заявив про свою відповідальність у Твіттері. ІДІЛ на Синайському півострові - дуже активна організація. Але насправді ми не знаємо. Коли знайдені чорні скриньки будуть проаналізовані, ми дізнаємося більше».

Путін, напевно, уявляв, як він приїде на «білому коні» і врятує Сирію
Джеймс Клеппер, Директор національної розвідки США

За словами Клеппера, втрутившись в сирійський конфлікт, Путін намагався показати всьому світу свою значимість. Глава розвідки США припустив, що Росії доведеться посилати до Сирії додаткові війська і озброєння:

"Путін, напевно, уявляв, як він приїде на «білому коні» і врятує Сирію, стане рятівником регіону, покаже, наскільки він сам і Росія є важливими у світі, які вони велика сила".

"Але їм, напевно, доведеться послати ще більше так званих радників. Цікаво, що на відміну від присутності Росії в Україні, яку вони ніколи не визнали, в цьому випадку все дуже відкрито. Думаю, що ще однією його метою є показати результати модернізації армії".

Російська влада представляє свої дії в Сирії, як внесок у боротьбу зі світовою загрозою ісламського тероризму. Насправді, каже голова Комітету з питань збройних сил Палати представників Мак Торнберрі, їх втручання тільки ускладнило цей процес:

Росія - єдина країна на планеті, яка може знищити Сполучені Штати. Це за визначенням - загроза нашому існуванню через їх ядерний потенціал.
Марк Миллі, начальник штабу Армії США

«Сьогодні, з втручанням Росії, стало набагато складніше мати успішну стратегію в Сирії, ніж це було до втручання Росії».

Росія є навіть більшою загрозою існуванню США, ніж ІДІЛ, заявив начальник штабу Армії США генерал Марк Миллі:

"Росія - єдина країна на планеті, яка може знищити Сполучені Штати. Це за визначенням - загроза нашому існуванню через їх ядерний потенціал. Ядерна зброя є і в інших країнах, але ні в кого її немає так багато, як у Росії. І ні в кого іншого немає можливості в прямому сенсі знищити Сполучені Штати. Дуже складно визначити їх наміри. Один зі способів судити про нього, це - подивитися на поведінку в минулому. З падіння Берлінської стіни і до 2007-2008 року Росія не демонструвала, наскільки я знаю, наміри вести агресивну зовнішню політику. Все змінилося з 2008-го року".

"Вони порушують величезну кількість міжнародних норм, які діють, починаючи з Версальського договору 1919-го року. Вони напали на суверенні території інших країн. Їх поведінка є агресивною при потужних ядерних можливостях. Вони реорганізували свої звичайні збройні сили, сили спеціального призначення. За Росією треба уважно стежити. Тому я сказав, що вони - загроза номер один для Сполучених Штатів. Поведінка Росії останнім часом є ворожою інтересам США".

Сьогодні, з втручанням Росії, стало набагато складніше мати успішну стратегію в Сирії, ніж це було до втручання Росії
Мак Торнберрі, голова Комітету з питань збройних сил Палати представників

Миллі вважає, що США та їхні партнери можуть мати партнерські відносини з Росією в деяких областях, де є спільні інтереси. Але це не означає, що вони будуть закривати очі на прояв агресії з боку Росії:

«Ми хочемо, з одного боку, зберігати наш військовий потенціал на високому рівні з тим, щоб стримувати і запобігати подальшій російській агресії. Нам потрібно міцно стояти на своїй позиції, коли ця агресія себе проявляє, – відповідати санкціями, тощо».

Генерал тільки що повернувся з України, де зустрівся з керівництвом країни, армії та проінспектував військовослужбовців зі складу 173 повітряно-десантної бригади армії США, які беруть участь у навчанні Fearless Guardian-2015. У Вашингтоні він поділився враженнями від спілкування з українськими колегами.

Росія загнала себе в кут, починаючи зі своїх дій у Криму

«Українці хочуть, щоб ми продовжували надавати їм військову підтримку, політичну та економічну. Вони горді люди. Україна є суверенною країною 25 років. Вони мають намір залишатися вільною і незалежною державою», - сказав він.

І в цьому США продовжуватимуть України підтримувати і далі. Не забули у Вашингтоні і про анексію Криму.

«Якщо ви подивитеся на першопричину ізоляції Росії, походження тиску, під яким знаходиться Росія, - санкції, виключення з великої вісімки – то це анексія Криму. Росія загнала себе в кут, починаючи зі своїх дій у Криму. Між іншим, їм це дасть тільки десятки тисяч доларів додаткових витрат», - сказав Радник Білого дому з питань національної безпеки Бен Роудс.

Дивіться також: Критика ГПУ з боку посла США, це не його "самодіяльність", а позиція Америки - експерт

Критика ГПУ з боку посла США, це не його "самодіяльність", а позиція Америки - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:38 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG