Спеціальні потреби

Столиця США бореться за збереження довкілля введенням нових податків


Нещодавно у Вашингтоні, щоби очистити місцеву річку, в яку масово викидають сміття, від поліетиленових пакетів, місцева влада запровадила у магазинах податок. Кожен покупець мусить сплачувати за кожен придбаний ним пакет. І, така ініціатива спрацювала.

Треба провести хоча би день на річці Анакостія, щоби побачити воду. Річка, що протікає у південно-східній частині американської столиці і впадає у річку Потомак, зазвичай, забита міськими відходами. Член міськради Томі Велс каже, що Анакостія вважається однією з 10 найбільш забруднених річок в Америці.

Крамниці у столиці США беруть 5 центів за кожний поліетиленовий пакет під час покупки. Офіційно це називається збором грошей на Фонд очищення річки Анакостія. Хто не хоче платити, приходить у магазин зі своєю сумкою. Але чи гроші з так званого «пакетного податку» допомогли очистити ріку? Брет Болін з товариства захисту річки, вважає, що так:

«Лише за три з половиною місяці з часу введення податку люди кажуть, що бачать менше пакетів у воді, ніж у минулі роки».

Томі Велс каже, що кількість пакетів, витягнутих з річки зменшилась на 60%. За оцінками уряду столиці, крамниці розповсюдили близько 300 мільйонів поліетиленових пакетів у 2009-му році. За деякими підрахунками, у 2010-му крамниці використали лише 55 мільйонів пакетів, що на 80% менше.

Фонд очищення річки зібрав майже 2 мільйони доларів за перші 10 місяців з часу реалізації ініціативи. Частина цих грошей також пішла на розповсюдження сумок багаторазового використання серед людей, які не мають можливості їх придбати.

Деякі продавці кажуть, що не всі покупці задоволені додатковим стягненням і не хочуть платити за пакети. Захисників довкілля дивує, що люди витрачають 100 доларів на алкоголь і шкодують 5 центів на мішок.

Опоненти ініціативи також кажуть, що в часи економічної рецесії вводити будь-який податок несправедливо, адже це може негативно позначитися на бізнесі виробництва поліетиленових пакетів. Усе ж прихильників «пакетного податку» більше – кожен тепер старається принести сумку із собою.

Брент Болін і Томі Велс вважають ініціативу ефективною. Вони кажуть, що не можна витягати сміття з річки постійно. А тепер місто значно чистіше і вітер не розносить ці кульки по деревах і околицях міста.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG