Спеціальні потреби

Росія ігнорує Самміт з ядерної безпеки присвячений непоширенню ядерних матеріалів


"Брудна бомба": чим доступ терористів до ядерних матеріалів загрожує світу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

"Брудна бомба": чим доступ терористів до ядерних матеріалів загрожує світу. Відео

Росія - одна з провідних ядерних держав, демонстративно ігнорує Самміт з ядерної безпеки, який цього цього тижня пройде у Вашингтоні. Про це пише журналіст "Голосу Америки" Кокаб Фаршорі. На захід зберуться глави понад п'ятдесяти держав. Головне питання форуму - як не допустити потрапляння розщеплюваних матеріалів до рук екстремістів.

Москва пропускає подію попри те, що, начебто, активно виступає за боротьбу з тероризмом і недопущення потрапляння до бойовиків зброї масового ураження. Ще на початку року в МЗС Росії повідомили, що вважають вичерпаним політичний порядок денних таких саммітів. Втім, інші держави світу з цією позицією явно не згодні і мають намір обговорити проблеми на рівні лідерів країн.

Теракти в європейських столицях демонструють, що терористи здатні долати складні системи безпеки країн Заходу. Збитки від терактів в Парижі і Брюсселі були значними, але втрати можуть бути неймовірно більшими, якщо до рук терористів потраплять ядерні матеріали.«Головна проблема з безпекою щодо розщеплюваних матеріалів полягає у тому, що вони можуть бути використані для виготовлення, так званої, брудної атомної бомби. Це дуже серйозна загроза », - попереджає Мікаела Додж, експерт Heritage Foundation.

На початку березня іракська влада звинуватили ІГІЛ у використанні хімічної зброї поблизу міста Кіркук. Тоді постраждали понад 600 осіб. Яка ймовірність того, що терористи додадуть ядерні матеріали в свій арсенал?

Мішель Канн, експерт НКО Партнерство з глобальної безпеки, пояснює:

«Імовірність того, що вони отримають ядерні або радіоактивні матеріали, перевищує ймовірність створення ними справжнього ядерної зброї. Ядерна зброя їм і не особливо потрібна, якщо їх мета створити серйозні проблеми в світі. Брудна атомна бомба - начинена радіоактивними матеріалами - завдасть величезної шкоди ».Запобігти подібному сценарію може лише посилення заходів контролю.

«Уряди усіх країн добре обізнані про цінність цих матеріалів, і докладають усіх зусиль, щоб їх захистити, - каже Мікаела Додж. - Мова зокрема йде про угоди щодо нерозповсюдження ядерної зброї, прийняті в останні десятиліття, з наголосом на забезпеченні безпеки цих матеріалів».За словами Канн, зусилля міжнародного співтовариства, такі як майбутній самміт у Вашингтоні, допомогли знизити рівень загрози: «Міжнародне співтовариство утилізувало понад 1 500 кілограм високозбагаченого урану і плутонію. З 2010 року ще 12 країн повністю позбулися запасів високозбагаченого урану. Ми побудували кілька нових центрів в різних країнах, які займаються відповідним навчанням».

Проте всі розуміють, що ці зусилля слід продовжувати, тому що потрапляння навіть невеликої кількості радіоактивних матеріалів в неправильні руки може привести до руйнівних наслідків.

Дивіться також: “Міс Діаспора” віддала свої призові гроші на доброчинність

“Міс Діаспора” віддала свої призові гроші на доброчинність. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

XS
SM
MD
LG