Спеціальні потреби

Генерал Данфорд пропонує надати Україні військову допомогу


У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США. Відео

Росія становить найбільшу загрозу для національної безпеки США, і дії Москви дуже турбують, – заявив американський генерал Джозеф Данфорд під час розгляду у Сенаті його кандидатури на посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США.

Генерал вказав на те, що Росія, як ядерна держава, в останні роки показала свою здатність зазіхати на суверенітет інших країн.

Прикладом була названа російська агресія в Україні та погрози країнам Балтії, про які говорив на слуханнях сенатор Роджер Вікер. Генерал Джозеф Данфорд сказав:

«Сенаторе, я вважаю, що наш досвід в Україні та інші приклади, які ви подаєте, демонструють, що нам треба оновити нашу модель стримування і реагування, щоб давати раду загрозам сьогоднішнього дня, які називають гібридними загрозами з боку Росії. Вони поєднують політичні інструменти, нетрадиційні методи ведення бойових дій, а також підтримка сепаратистів у тих країнах. Якщо відверто, то це має бути пріоритетом. Нам потрібна модель стримування для ХХІ сторіччя».

Голова сенатського комітету з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн запитав генерала, чи потрібно США надавати Україні допомогу протитанковою зброєю й засобами протидії російській артилерії й ракетам, на що генерал відповів:

«Голово. З військової точки зору я вважаю, що виправдано було надати українцям таку допомогу. Якщо відверто, то без такої допомоги вони не зможуть захиститися від російської агресії».

Зараз Сполучені Штати надають Україні військову допомогу зокрема, навчаючи військових на полігоні у Яворові на Львівщині, де зараз перебуває чільний американський командувач генерал Раймонд Одьєрно. Адміністрація Обами заявляє, що досі вирішує, чи надавати Україні допомогу зброєю.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG