Спеціальні потреби

Сенатор Ворнер очікує, що Байден швидко передасть Україні ATACMS, після схвалення законопроєкту про допомогу


"Наскільки я знаю, адміністрація минулі два місяці готувалась надати ATACMS", - каже сенатор США Марк Ворнер
"Наскільки я знаю, адміністрація минулі два місяці готувалась надати ATACMS", - каже сенатор США Марк Ворнер

Якщо пакет допомоги Україні від США отримає остаточне схвалення в американському Сенаті і його буде підписано президентом, то Україна достатньо швидко отримає не лише боєприпаси, але і далекобійну артилерію.

Таким переконанням поділився сенатор США від Демократичної партії Марк Ворнер в інтерв'ю CBS News, що вийшло в ефір 21 квітня.

"Наскільки я знаю, адміністрація минулі два місяці готувалась надати ATACMS. Це закріплено законом", - заявив Ворнер, відповідаючи на питання журналістки Маргарет Бренненн.

Ворнер наголосив, що оборонна допомога Україні може надійти достатньо швидко, після того, як законопроєкт про допомогу Україні буде схвалено Сенатом та підписано президентом.

Ворнер відзначив - допомога США та хоробрість українських військових дозволила досягнути значних успіхів у знищенні російських загарбників.

"Зараз і останні два роки, за менш ніж 3% нашого оборонного бюджету в ці два роки і потім, українці знищили 87% російських сухопутних сил, які існували перед тим, 63% їхніх танків, 32% їхніх машин піхоти. Жодного американського солдата не втрачено, завдяки хоробрості українців і обладнанню, яке вони отримали від нас та наших європейських союзників".

Хоробрість українських військових відзначив і сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він, як і його колега від Демократичної партії виступив за те, щоб цього разу Україна отримала сучасну зброю. а також те, що. "Україна має отримати ATACMS, щоб зруйнувати міст між Кримом та Росією, а також F-16", - сказав Грем в інтерв'ю Fox News в неділю.

Грем вказав на помилковість уявлень, що війна буцімто розпочалась через спроби стримати НАТО і висловив переконання, що можливий успіх Росії в Україні може призвести до того, що Китай захопить Тайвань.

"Якщо хочете допомогти, щоб американські військові тримались осторонь від бойових дій з Росією, допоможіть Україні. Якщо вони [росіяни] зайдуть до країни НАТО, ми будемо в бою", - сказав Грем.

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, що передбачає понад 60 мільярдів доларів допомоги Україні.

Щоб набути дії закону законопроєкт має затвердити Сенат і підписати президент США Джо Байден. Байден заявив, що підпише законопроєкт негайно після схвалення Конгресом.

Сенат має проголосувати за законопроєкт 23 квітня, повідомив лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG