Спеціальні потреби

Нова кібератака проти України


Українська влада має намір вивчити питання про ефективність захисту державних комп’ютерних систем, у тому числі в аеропортах і на залізничних вокзалах, після того, як головний аеропорт Києва піддався кібератаці з сервера, що базується в Росії.

Шкідлива програма, аналогічна тій, за допомогою якої в кінці грудня було скоєно напад на три українські енергетичні компанії, була виявлена минулого тижня в мережевому комп’ютері Борисполя – головного аеропорту Києва. Мережа включає в себе функцію управління повітряним рухом аеропорту.

Хоча на даному етапі не обговорюється припущення про те, що до кібератак причетний уряд Росії, вони відбуваються в період істотного погіршення відносин між Україною і Росією на тлі майже дворічного сепаратистського конфлікту в Східній Україні.

«У зв’язку зі справою в Борисполі міністерство має намір ініціювати перегляд антивірусних баз в компаніях, за які міністерство несе відповідальність», – заявила Ірина Кустовська, прес-секретар Міністерства інфраструктури України, яке здійснює нагляд за роботою аеропортів, залізниць і портів.

Державна служба реагування на надзвичайні комп’ютерні події (CERT-UA) в понеділок опублікувала попередження про загрозу нових атак.

«Центр управління сервером, звідки йшла атака, перебував у Росії», – пояснив представник адміністрації президента України з питань антитерористичної операції Андрій Лисенко, додавши, що шкідлива програма була виявлена в системі аеропорту на ранньому етапі і ніякої шкоди не було завдано.

Прес-секретар аеропорту сказала, що українська влада веде розслідування, чи була ця програма підключена до шкідливої програмної платформи, відомої під назвою «BlackEnergy», яка була пов’язана з іншими недавніми кібератаками проти України. Є деякі ознаки того, що напади пов’язані, уточнила прес-секретар.

«До уваги всіх системних адміністраторів ... Ми рекомендуємо перевірку лог-файлів та інформаційного трафіку», – йдеться в заяві CERT-UA.

Три українські регіональні енергетичні компанії були піддані короткостроковим відключенням у грудні в результаті впливу в їх мережах шкідливого програмного забезпечення. Експерти охарактеризували стихію як перший відомий випадок відключення електроенергії в результаті кібератаки.

Американська фірма, що спеціалізується у кіберрозвідці, простежила в січні шлях атаки назад до групи відомої під назвою Sandworm (Піщаний черв’як), яку підтримує Москва.

Відключення енергії 23 грудня у компанії «Прикарпаттяобленерго» на заході України залишило без електрики 80 000 споживачів протягом приблизно шести годин, згідно з доповіддю американської групи з питань безпеки енергетичної галузі.

Служба безпеки України звинуватила в події Росію, але Міністерство енергетики заявило, що утримається від найменування винних, поки не завершиться офіційне розслідування.

Дивіться також: Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок

Ось чому ЗС США стали сильнішими, коли відкрили всі посади для жінок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG