Спеціальні потреби

Міжнародний суд в Гаазі виправдав двох хорватських генералів


Судді від справ апеляцій при Суді ООН з питань воєнних злочинів у колишній Югославії скасували вироки, винесені двом колишнім хорватським генералам, яких було звинувачено у воєнних злочинах, вчинених під час конфлікту на Балканах від 1991 до 1995 року.

Суд в Гаазі виправдав Анте Готовіну та Младена Маркача. Готовіна і Маркач були засуджені на терміни ув’язнення відповідно на 24 і 18 років. Уряд у Загребі піддав гострій критиці довгі вироки ув’язнення.

Під час торішнього судового процесу був виправданий третій хорватський генерал Іван Чермак. Він повернувся до столиці Хорватії Загреба, де його вітала прем’єр-міністр Ядранка Косор.

Винесене в п’ятницю рішення – це найновіший розвиток подій, що стосуються так званої «Операції Буря», наступальної операції хорватської армії у 1995 році, метою якої було звільнення території Країни з-під сербського контролю.

Колишній президент Хорватії Франьо Туджман, як повідомлялося, був головним керівником «спільної кримінальної операції», під час якої сотні сербських цивільних було вбито і тисячі інших вигнано з їх домівок.

Чимало хорватів вважають обох генералів національними героями, а керовану ними операцію легітимним визволенням хорватської території.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG