Спеціальні потреби

Кремль відмовляється коментувати повідомлення про зосередження військ РФ на кордоні з Україною


У Кремлі відмовилися коментувати повідомлення західного журналіста, який зі слів очевидців розповів про зосередження великої кількості російських військ і озброєнь біля кордону з Україною. Звертаючись до журналістів, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав питання про можливе великомасштабне вторгнення в Україну «недоречними».

Коментарі Пєскова з'явилися незабаром після того, як кореспондент агентства Reuters повідомив про те, що за останній тиждень в районі полігону, розташованого за 50 кілометрів від кордону з Україною, були помічені війська і сотні одиниць військової техніки та зброї.

Кореспондент розповів і про те, що на російській військовій техніці не було номерних чи інших розпізнавальних знаків. Крім того, повідомляється, що у багатьох військових на формі відсутні знаки відмінності.

Відповідаючи на запитання про можливе російське вторгнення, Пєсков рекомендував журналістам звернутися з цим питанням до Міністерства оборони, яке, в свою чергу, заявило, що у нього немає коментарів у цій справі.

Головнокомандувач і генеральний секретар НАТО неодноразово звинувачували Кремль у тому, що він продовжує безпосередньо підтримувати сепаратистів на сході України, незважаючи на перемир'я, укладене три місяці тому урядом України з сепаратистами за посередництва Росії, Німеччини та Франції.

Цього місяця генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ охарактеризував нарощування російської військової присутності на кордоні з Україною як «постійний приплив важких озброєнь, танків, артилерії, боєприпасів і оборонних систем, що супроводжується великомасштабними навчаннями». У квітні Столтенберґ підкреслив, що це нарощування військової потужності - а тоді до кордону було перекинуто більше тисячі одиниць важкої військової техніки - дозволить підтримуваним Росією сепаратистам практично без попередження розгорнути новий наступ на українську армію на сході країни.

Москва як і раніше відкидає звинувачення з боку НАТО. За твердженнями Кремля, російські військові, які помічені або потрапили в полон на території України, є добровольцями.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG