Спеціальні потреби

Російський політолог: Путін став заручником своєї істерії


На передодні референдуму в Криму, відомий російський політолог Андрій Піонтковський, в інтерв’ю «Голосу Америки», змалював два варіанти розвитку подій.

Андрій Піонтковський вважає результати референдуму в Криму заздалегідь сфальсифікованими і нагадує, що ще в лютому цього року, згідно з опитуванням громадської думки, 41 % населення півострова виступало за входження в Російську Федерацію.

«Це було цілком природним результатом. Адже всі кримські татари і українці, звичайно, були проти референдуму, і далеко не всі росіяни висловлювалися «за» нього».

Цей референдум проводиться під дулами автоматів, як можна ставитися до подібного «волевиявлення», запитує Піонтковський?

«У мене таке відчуття, що Путін почав розуміти серйозність становища, в яке він сам себе загнав, і намагається трохи відступити, особливо після арешту Дмитра Фірташа», - ділиться своїми думками політолог.

Фірташ чудово поінформований по всіх газових справах Путіна протягом останнього десятиліття, в тому числі його особистих крадіжок і корупції, вказує Піонковський.

«Незабаром після арешту відбулося засідання Ради Безпеки Російської Федерації, і Путін його відкрив досить дивним і незвичним текстом, що український конфлікт, мовляв, це взагалі внутрішня справа України, і ми якось майже випадково опинилися в нього залученими, нам треба думати, як не зіпсувати відносини з нашими друзями в Україні, з партнерами в Європейському Союзі та США».

Тож політолог передбачає, що прийнявши в цілому результат цього референдуму, Путін буде тягнути гуму протягом року, вести переговори з американцями і намагатися виходити з найгострішої фази конфлікту.

У такому випадку, на погляд Піонтковського, все обмежиться мінімальними, чисто символічними жестами з боку Заходу, виключенням Росії з Великої вісімки, візовими обмеженнями для якихось одіозних фігур режиму.

«З іншого боку, Путін розгорнув дику істерію в країні, а також серед свого оточення. І тут він вже здається став заручником своєї істерії і може піти на форсоване приєднання Криму. Тоді він просто натрапить на ізоляцію світового співтовариства з усіма катастрофічними наслідками як економічного, так і внутрішньополітичного характеру».

Чекати, який шлях обере Путін, залишилось недовго, каже Андрій Піонтковський.


Агресія у Криму руйнує альянс Росії та Китаю
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG