Спеціальні потреби

Дейвид Креймер: 27 квітня – сумний день для України


Події сьогоднішнього дня в українському парламенті потрапили у топ-новини телеорганізацій світу. Процес ратифікації газово-чорноморськофлотських угод з киданням яєць та бійками демонстрували усі найбільші телеканали США. Попри спротив опозиції, Верховна Рада України 236 голосами затвердила право Росії розміщувати свій Чорноморський флот на території України до 2042-го року. Процес ратифікації тривав півгодини і не містив жодного серйозного обговорення угоди та її наслідків для майбутнього України.

Сумним днем для України назвав 27 квітня старший експерт Фонду Маршала Дейвид Креймер:

«Сьогоднішній день, м’яко кажучи, не був добрим для України. Розгляд Верховною Радою цього договору настільки швидко означає, що депутати не проаналізували його уважно, не перечитали усі документи, не вивчили, які будуть результати та наслідки цієї угоди. На мою думку – це безвідповідальні дії з боку парламенту. Не було необхідності поспішати з цією ратифікацією. Необхідно було проаналізувати цей договір, до нього є багато запитань як з економічної точки зору, так і з точки зору перебування Чорноморського флоту».

Колишній заступник державного секретаря США Дейвид Креймер також наголошує, що ратифікація цієї угоди ставить під загрозу здатність України приймати самостійні зовнішньополітичні рішення:

«Посол Росії до НАТО Дмитро Рогозін уже заявив, що Україна вже закрила собі шлях до членства у НАТО. Ще більше мене турбує те, що буде багато європейців, які скажуть – ну ось знову ця Україна. Набридло з ними возитись, вони підписують договори з Росією і ми не повинні турбуватись про те, щоб інтегрувати їх з Європою. Це дуже небезпечний висновок, як для України, так і для Заходу і я справді сподіваюсь, що цього не станеться».

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG