Спеціальні потреби

Уряди обіцяють вливання трильйонів в економіку, щоб уникнути кризи через пандемію


На біржі у Нью-Йорку 17 березня 2020 р.
На біржі у Нью-Йорку 17 березня 2020 р.

Разом з планами карантинів та приготуваннями національних систем охорони здоров'я до пандемії коронавірусу COVID-19 уряди багатьох держав зосереджуються на тому, як пом’якшити удар пандемії по економіці.

У США, країні з найбільшою за обсягами економікою світу, адміністрація президента Дональда Трампа запропонувала вливання в ринок коштів на 1 трильйон доларів.

Трамп пропонує упродовж наступних двох тижнів розподілити приблизно 250 мільярдів доларів серед громадян, розіславши американцям банківські чеки на певну суму.

Авіакомпанії опинилися серед найбільш уражених галузей економіки, бо пасажиропотоки різко скоротилися, і американські перевізники просять принаймні 50 мільярдів доларів у вигляді позик, щоб уникнути банкрутств.

Європа

Європейський Союз оголосив закриття зовнішніх кордонів на 30 днів, а також послабив свої правила щодо конкуренції, і це дозволить компаніям отримувати державну допомогу до 500 тисяч євро, та використовувати державні гарантії банківських позик.

Франція прогнозує, що цього року її виробництво скоротиться на 1% і готується витратити 45 мільярдів євро для допомоги компаніям та працівникам.

Але навіть з обіцяними багатомільярдними вливаннями від урядів, фондові біржі лихоманить.

Британський уряд, який рекомендує не ходити в паби, ресторани, театри й кінозали, оголосив, що виділяє 330 мільярдів фунтів на порятунок підприємств і компаній.

Міністр фінансів Ріші Сунак пообіцяв, що у разі, якщо допомога виявиться недостатньою, то він готовий виділяти більше.

Економісти кажуть, що Лондон може вдатися до внутрішніх запозичень, які прирівнюватимуться до боргів накопичених у часи Другої світової війни 1939-1945 років.

93-річна королева Єлизавета Друга має переїхати з Букінгемського палацу в Лондоні до Віндзорського замку за межами столиці, де вона провела дитинство у воєнні роки.

Дивіться також: Як Ковід-19 впливає на економіку

Як Ковід-19 впливає на економіку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

XS
SM
MD
LG