Спеціальні потреби

Coca-Cola опинилася під вогнем критики через карту Росії


Російське відділення компанії Coca-Cola виявилося в скрутній ситуації, вплутавшись у геополітичне протистояння навколо українського Кримського півострова.

30 жовтня Coca-Cola розмістила на своїй сторінці в соціальній мережі «ВКонтакте» привітання з Новим роком з ілюстрацією у вигляді карти країни, покритої новорічними ялинками.

Карта, однак, викликала невдоволення серед російських користувачів «ВКонтакте», що поскаржилися, що на ній не показані кілька регіонів, включаючи Крим. Захоплення і анексія чорноморського півострова Кремлем в березня 2014 були відкинуті більшістю членів ООН і стали причиною для введення західних санкцій проти Москви.

П’ятого січня компанія принесла вибачення на своїй офіційній сторінці в мережі «ВКонтакте» і опублікувала нову карту, на якій крім Криму були вказані відсутні на попередній карті Калінінградська область і Курильські острови. Належність частини Курильських островів Росії оспорюється Японією.

Нова версія карти викликала хвилю обурення з боку громадян України, які почали поширювати в інтернеті хештег #BanCocaCola («заборонити Coca Cola») і закликати до бойкоту компанії.

«Особисто я не стану більше купувати цю продукцію і закликаю до цього всіх розсудливих співгромадян, у тому числі своїх друзів і передплатників», – написав прозахідний депутат Верховної Ради Мустафа Найєм на своїй сторінці в Facebook. «Втрата невелика, заміну можна знайти. А ось принижувати цілу країну, яка зазнала тисячні втрати, і при цьому працювати на її ринку, мені здається як мінімум дивним», – додав він.

Дивіться також: На одеколон з ароматом Путіна росіяни відреагували цікавим чином

На одеколон з ароматом Путіна росіяни відреагували цікавим чином. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

XS
SM
MD
LG