Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон повідомила про нові ініціативи на підтримку жінок у світі


Держсекретар США Гілларі Клінтон повідомила про низку нових ініціатив спрямованих на зміцнення прав і розширення можливостей жінок у світі завдяки ознайомленню їх з новою технологією, включенням у державне й приватне партнерство, підтримку їх субсидіями та планування саміту спеціально для жінок у підприємництві.

Наступного ранку після закінчення Конференції для підприємців у Вашингтоні, Клінтон звернулася із промовою під час сніданку до жінок, які прибули на саміт з багатьох країн світу.

Вона сказала, що Сполучені Штати включили питання жінок у свою закордонну політику. Мета цього - змінити ставлення до жінок у світі і звернути увагу на виклики, що стоять перед ними.

Маючи саме це на увазі, вона повідомила про кілька нових ініціатив для створення більших можливостей для жінок на Близькому Сході і в Північній Африці. Вона згадала, що планується провести саміт для жінок у підприємництві в Японії і розповіла про державні й приватні субсидії для підтримки можливостей жінок у підприємництві, для боротьби з побутовим насильством щодо жінок і для поліпшення їх доступу до освіти і медичної опіки.

Держсекретар Клінтон зробила важливе повідомлення про започаткування видачу «Нагород за представлення ініціатив для поліпшення становища жінок і дівчат». Дві нагороди, десь по 500 тисяч доларів кожна, будуть видані особам, які запропонують щось істотно нове для розширення можливостей жінок і дівчат у світі на політичному, економічному і суспільному рівнях.

«Ми сподіваємося отримати конкретні пропозиції про те, як поліпшити життя жінок і дівчат та пропозиції про те як збільшити можливості для них із ширшим їх застосуванням», - додала Клінтон.

Нагороди будуть фінансуватись з Фонду Рокфеллера. Представниця цього фонду Джудіт Родін переконана, що пошуки таких ініціатив та поліпшення перспектив діяльності жінок - це дуже ефективний засіб. При цьому вона підкреслила, що питання гендерної нерівноправності потрібно вирішувати без зайвих зволікань.

«Жінкам все ще доводиться виконувати дві третини всього обсягу робіт у світі, але їхній заробіток становить лише 5 % із загальної суми. Вони збирають 90 % відсотків врожаїв у світі, але є власниками лише 1% усіх світових земельних угідь. Жінок втричі більше зайнято в неформальному секторі економіки, ніж чоловіків і вони страждають здебільшого від насильства і секс-торгівлі. Жінки позбавлені законних прав і захисту, що є загальнопоширеним явищем й неприйнятною дійсністю у багатьох частинах світу», - сказала Джудіт Родін.

Представниця Фонду Рокфеллера повідомила, що перші дві нагороди будуть призначені вже цього року. Більш детальну інформацію про те як подаватись на нагороду і процес відбору кандидатів можна отримати на веб-сторінці Державного департаменту США.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG