Спеціальні потреби

В Індії Клінтон закликала Пакистан активніше боротись із тероризмом


На фоні відсутності спільної позиції США та Індії щодо Ірану, держсекретар США згадала про спільне між Вашингтоном та Нью-Делі.

Державний секретар Гілларі Клінтон, яка завершує візит до Індії, закликала Пакистан активніше боротися із тероризмом.

Перебуваючи у Нью-Делі, Клінтон заявила, що уряд Пакистану має докласти всіх необхідних зусиль, щоб територія країни не використовувалась терористами для нападів на будь-які об’єкти, в тому числі і всередині самого Пакистану.

«Терористи, які базуються в Пакистані, вбили більше 30 тисяч громадян цієї країни», - наголосила Клінтон.

Клінтон також заявила, що Індія та США однаково знайомі із «трагічними наслідками» тероризму.

Відповідні коментарі прозвучали через день після заяви Клінтон про те, що Пакистан має вдатись до рішучих дій проти Хафіза Саіда, засновника терористичного угрупування Лашкар-е-Таїба, яке пов’язують із нападом бойовиків на Мумбаї у 2008-му році.

Тоді протягом трьох днів озброєні терористи вбили 165 осіб у фінансовій столиці Індії. Цілями бойовиків стали дорогі готелі, вокзал та єврейський центр. Лише одного із нападників вдалось затримати живим.

В Індії Клінтон намагається переконати уряд країни відмовитись від імпорту нафти з Ірану. На думку США, Тегеран використовує нафтодолари для фінансування власної військової ядерної програми.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG