Спеціальні потреби

Клінтон підтримує американську компанію в тендері на добудову АЕС в Чехії


Державний секретар США Гілларі Клінтон прибула з коротким візитом до Чехії, в рамках якого вона намагається переконати чеську владу обрати американську компанію для виконання будівельних робіт на атомній електростанції.

У понеділок Клінтон зустрілася з прем'єр-міністром Чехії Петром Нечасом і міністром закордонних справ Карелом Шварценберґом.

Чеська Республіка має намір збільшити частку атомної енергетики в усьому виробництві електроенергії в країні з 30 до 50 відсотків. У США вважають, що це допоможе Чехії зменшити енергетичну залежність. Чеська Республіка зараз отримує більшу частину енергоресурсів з Росії.

За контракт вартістю в 10 мільярдів доларів конкурують американська фірма Westinghouse і російська компанія «Атомстройекспорт». Контракт передбачає розширення АЕС «Темелін», розташованої на південь від Праги за 50 кілометрів від кордону з Австрією. Австрія висловлює стурбованість ядерними планами свого сусіда.

Клінтон підкреслила високі показники Westinghouse щодо технологічних нововведень та безпеки і зазначила, що перемога Westinghouse доведе до створення нових робочих місць як для чехів, так і американців. Очікується, що рішення про обрання підрядника буде винесено наступного року.

Австрія висловлює стурбованість ядерними планами свого сусіда.

Після Чехії, Клінтон вирушить до Брюсселя, де у вівторок і середу візьме участь у нараді міністрів закордонних справ країн НАТО, а також проведе переговори з міністром закордонних справ Пакистану Хіною Раббані Хар.

Держсекретар завершить своє європейське турне відвідинами Ірландської Республіки та Північної Ірландії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG