Спеціальні потреби

Держдеп: в особистому листуванні Клінтон були секретні матеріали «особливої важливості»


Гілларі Клінтон
Гілларі Клінтон

Йдеться про 37 сторінок електронних повідомлень із ступенем секретності «особливої важливості» (TOP SECRET).

Державний департамент США вперше визнав, що незахищений сервер домашнього комп'ютера колишньої держсекретаря Гілларі Клінтон містив 22 електронні повідомлення з ступенем секретності «особливої важливості» (TОP SECRET), і заявив, що ці повідомлення не будуть оприлюднені.

У п'ятницю прес-секретар Джон Кірбі повідомив, що ці матеріали становлять сім поштових ланцюжків загальним обсягом в 37 сторінок. Він сказав, що ці повідомлення не будуть опубліковані, навіть у вигляді заштрихованих рядків, як це було зроблено з іншими електронними повідомленнями, відправленими і отриманими Клінтон в період її перебування на посаді державного секретаря.

Кірбі сказав, що в момент відправки електронних повідомлень вони не були позначені як секретні, проте тепер вони підлягають засекречуванню на прохання розвідувальних служб США.

Офіційні особи Держдепартаменту перевіряють, чи були які-небудь з цих повідомлень «особливої важливості» в момент проходження через її сервер. Сама Клінтон неодноразово заявляла, що не відправляла і не отримувала жодної секретної інформації.

До цього скандалу повернулися за три дні до початку партійних зборів-кокусів в штаті Айова, де Гілларі Клінтон веде перед серед демократів. Саме з цього штату починається процес вибору кандидатів від обох партій, які будуть боротися за президентське крісло в листопаді цього року.

Клінтон випереджає інших потенційних кандидатів від Демократичної партії, проте в цьому штаті, де переважає сільське населення, впритул до неї наблизився її головний суперник - сенатор від Вермонта Берні Сандерс, який називає себе незалежним демократом-соціалістом.

Сандерс не зосереджує увагу на скандали з електронною поштою Клінтон, однак кандидати-республіканці постійно ставлять в провину Клінтон використання незахищеного поштового сервера для офіційного листування, деякі вимагають притягнути її до кримінальної відповідальності за порушення правил безпеки.

Цілком можливо, що перше, що вона зробить на посаді президента, - помилує себе
Марко Рубіо

Один з потенційних кандидатів від Республіканської партії, сенатор від Флориди Марко Рубіо, заявив під час дебатів, які відбулися 28 січня, що «цілком можливо, що перше, що вона зробить на посаді президента, - помилує себе».

Провідний серед республіканців кандидат-мільярдер Дональд Трамп запитує в Twitter: «Як людина, що діє так необачно, може бути нашим наступним президентом?».

У п'ятницю передвиборний штаб Клінтон зажадав опублікувати електронні повідомлення в повному обсязі. У відповідній заяві говориться, що вся ця ситуація - приклад «бюрократичних розборок» навколо ступеня секретності, який повинен бути присвоєний цим електронним повідомленням, і «нестримного бажання все засекретити».

Як людина, що діє так необачно, може бути нашим наступним президентом?
Дональд Трамп

Клінтон перебуває в центрі цього скандалу з тих пір, як було встановлено, що вона використовувала свій особистий поштовий акаунт для офіційного листування, займаючи посаду держсекретаря в період з 2009 по 2013 рік, під час першого терміну президента Барака Обами.

Клінтон попросила Держдепартамент опублікувати її електронну переписку, щоб зняти всі питання, однак офіційним особам будуть потрібні місяці, щоб розсортувати всі повідомлення і встановити, які з них містять секретну інформацію.

Офіційні особи Держдепартаменту заявили, що використання особистого поштового акаунту не було заборонено, і що Клінтон ніколи не передавала секретну інформацію через свою особисту поштову скриньку.

Однак критики відзначають, що таким чином вона могла приховувати свої повідомлення, і, використовуючи незахищений сервер в своєму будинку під Нью-Йорком, вона піддавала небезпеці інформацію, яка могла потрапити в руки хакерів.

Спочатку Клінтон пояснювала, що приватний сервер було зручніше використовувати, але потім визнала, що це було помилкою.

Дивіться також: Гілларі Клінтон, у разі обрання її президентом, буде жорсткішою щодо Росії, ніж Обама – експерт

Чого чекати Україні у разі перемоги Клінтон у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG