Спеціальні потреби

Клінтон: КНР готова до переговорів щодо Південно-Китайського моря


Офіційні особи США кажуть, що Китай можливо готовий до переговорів зі своїми сусідами щодо «кодексу поведінки» для вирішення територіальних суперечок у Південно-Китайському морі.

У четвер, державний секретар Гілларі Клінтон зустрілася з міністром закордонних справ Китаю Ян Цзечі, який, за словами американських чиновників, дав зрозуміти, що його країна готова взяти участь у таких переговорах. Передбачається, що перемовини можуть розпочатися вже у вересні.

Зустріч пані Клінтон з головою МЗС Китаю відбулася за лаштунками конференції Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), яка проходить у Камбоджі.

У своєму виступі на засіданні АСЕАН, державний секретар наголосила на необхідності досягнення домовленості щодо «чітких процедур розв’язання суперечок». Вона також заохочувала уряди розглядати можливі спільні заходи для використання багатого на ресурси Південно-Китайського моря.

Про право на всю, або лише частину, акваторії Південно-Китайського моря заявляють Бруней, Китай, Малайзія, Філіппіни,Тайвань та В’єтнам.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG