Спеціальні потреби

«Дах планети» обвалиться, якщо не зупинити потепління!


Глави та представники 196 країн світу злітаються до Парижа на глобальний саміт з питань змін клімату. Головне завдання учасників зустрічі, вперше за двадцять років переговорів, досягти зобов’язуючої угоди про зменшення викидів парникових газів в атмосферу.

Розташоване на висоті у понад чотири з половиною тисячі метрів над рівнем моря Тибетське плато називають "Дахом Планети". Льодовики, що вкривають верхівки місцевих скель, постачають воду до багатьох найважливіших річок Азії. Однак, крига тане швидше ніж звичайно.

За словами природо захисників, якщо набраний темп не зупинити, дві третини льодовиків на цьому плато, зникнуть до 2050 року. Це безпосередньо вплине на життя двох мільярдів мешканців Китаю, Індії, Пакистану, Бангладеш та Бутану.

«Льодовики на Тибетському плато повинні бути, як сигнальна сирена для глав держав світу», каже китайська захисниця природи з "Ґрінпіс" Лі Ян.

Учасники саміту в Парижі, спробують домовитися про конкретні механізми зменшення викиду парникових газів в атмосферу, які вважаються головною причиною потепління. Мета – не дати середній температури повітря піднятися більше ніж на два градуси за Цельсієм.

«Без досягнення цієї мети, ми станемо свідками надзвичайних змін клімату, як то екстремальні погодні випадки, посухи, повені та інші природні катаклізми, що руйнують сталий спосіб життя людини», попереджає Сміта Нагуда дослідниця лондонського інституту вивчення міжнародного розвитку.

За словами вчених, зміни клімату вже почалися. 2015 рік став найтеплішим роком у сучасній історії. А тепла температура повітря посилює силу штормів та ураганів.

Головна задача для учасників Паризького саміту - вирішити, як профінансувати перехід країн на шляху розвитку на екологічні чисті технології. На попередній зустрічі, було вирішено до 2020 року виділити на цей процес 100 мільярдів доларів. Процес зрушився з місця, каже Сміта Нагуда.

«Кілька країн запропонували подвоїти свої внески у цей фонд, це надихає. До того ж вартість екологічно чистих технологій стрімко впала за кілька останніх років, і найбільше у країнах на шляху розвитку»

Однак, зробити потрібно ще більше. Напередодні саміту його господар, президент Франції, закликав світ об’єднатися заради вирішення проблеми.

«Ми прагнемо угоди але не будь якої. Нам потрібна далекосяжна та зобов’язуюча домовленість», підкреслив лідер Франції.

Учасники конференції працюватимуть до 11 грудня.

Дивіться також: Російський газ Україні замінять солома, вітер і сонце? Відео

Російський газ Україні замінять солома, вітер і сонце? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG