Спеціальні потреби

Колишній командувач НАТО закликав посилити тиск на Путіна


Веслі Кларк

Колишній командувач сил НАТО і відставний генерал Веслі Кларк закликав чинити додатковий дипломатичний, економічний і військовий тиск на Росію і назвав російського президента Володимира Путіна «обманщиком», якого «неможливо приборкати».

Кларк поділився своїми думками в статті для видання USA Today, де він зазначив, що «Сполучені Штати та їх союзники не можуть не оскаржувати позицію Росії».

«Поведінка Путіна відображає положення не заляканого, загнаного в кут слабкого лідера, але швидше цілеспрямованого лідера і обманщика, готового застосувати силу і ризикувати серйозними конфліктами, щоб домогтися свого, – пише Кларк. – Історія показує, що таким лідерам потрібно кидати виклик, їх неможливо приборкати».

На думку колишнього командувача НАТО, як важіль впливу на Росію можна використовувати посилення санкцій з боку Європи.

Він вважає, що потрібно ввести нові санкції відносно Росії у відповідь на її дії, що сприяли збільшенню гуманітарної катастрофи на півночі Сирії.

Кларк, який керував силами НАТО під час війни на Балканах, також вважає за необхідне посилити тиск з боку НАТО, зміцнюючи оплоти західних цінностей в Балтії та України.

«Далі, наші друзі з Саудівської Аравії з їх нафтовим краном могли б "покарати" Росію, продовжуючи знижувати ціни на нафту або, навпаки, погодитися обмежити обсяги виробництва, щоб переконати російських відправитися додому в обмін на пожвавлення економіки», – пише відставний генерал.

Крім того, він наполягає на необхідності «обмежень повітряних і морських пересувань Росії, посилених спецоперацій проти режиму Асада з залученням збройних сил Саудівської Аравії, Еміратів і навіть США».

Вдаватися в подробиці генерал не став.

«Сполучені Штати, співпрацюючи з ООН і всіма сторонами в регіоні і взявши на себе ініціативу в плані чинення тиску на Росію, могли б домогтися необхідних рішень щодо ІДІЛ, загальних геостратегічних проблем Близького Сходу і російськиих загроз в Європі, – резюмував він. – Якщо цього не зробимо ми, то хто?»

Дивіться також: Чим "ДахаБраха" підкорила США? - розповіді фанатів, артистів

Чим "ДахаБраха" підкорила США? - розповіді фанатів, артистів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

XS
SM
MD
LG