Спеціальні потреби

Найгірше в українській економіці вже позаду - керівник Сітібанку в Україні


Найгірше в українській економіці вже позаду - керівник Сітібанку в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

<strong>İtalya&rsquo;nın Cenova kentinde çöken viyadüğün ayakta kalan parçası üzerinde terk edilmiş araçlar. İtalya&rsquo;yı Fransa&rsquo;ya bağlayan karayolunun Cenova üzerinden geçen köprüsü şiddetli bir fırtınanın ardından çökmüş, üzerindeki araçlar 90 metrelik boşluktan aşağı düşmüştü.</strong>

Україна вже пройшла дно економічного падіння, найгірше позаду, – вважає голова правління Сітібанку в Україні Стівен Фішер. Однак щоб добитися сталого зростання економіки, потрібен суттєвий приплив інвестицій, – наголошує банкір. Зараз прямі закордонні інвестиції становлять лише 1 - 2 мільярди доларів на рік, тоді як країна в нинішньому стані розвитку має щорічно отримувати до 10 мільярдів. Що повинен зробити новий уряд, аби в Україну прийшов новий інвестор і почалося стале економічне зростання? Про це американський банкір, який працює в Україні, розповів нашим кореспондентам.

Стівен Фішер називає довгоочікуваним закінчення урядової кризи в Україні та призначення нового уряду. За його словами, перше, чого міжнародна бізнесова спільнота сподівається від нового Кабінету міністрів – це швидкого відновлення співпраці з МВФ.

Керівник Сітібанку в Україні Стівен Фішер:

«Для бізнесової спільноти, для закордонних інвесторів дуже важливо, щоб відновилася співпраця з Міжнародним валютним фондом, і Україна швидше отримала третій транш за програмою кредитування. Адже без продовження цієї програми перспектива стабільності й економічного росту опиниться перед серйозною загрозою».

Коментуючи незначне пожвавлення, що намітилось в економіці України цього року, голова правління Сітібанку зазначає: це добрий знак, і найгірше лишилось позаду.

«Прогноз цьогорічного зростання становить приблизно 1,5% ВВП. А погоджений прогноз на наступний рік складає від 2 до 3% ВВП. Це позитивна тенденція в економіці. І, на мою думку, це свідчить, що найгірше в України уже позаду. Оце дно падіння, яке ми пройшли – мінус 7% у 2014 році, мінус 10% у 2015-у – на мій погляд, уже не повториться».

Водночас, за словами банкіра, є суттєва різниця між одним чи двома відсотками зростання і тим, що називається сталим ростом економіки.

«Країна потребує зростання на рівні 4-6%, аж ніяк не 1-1,5%».

Якщо уряд хоче цього досягти, він має, одним із своїх перших кроків, зняти існуючі обмеження на виплату валютних дивідендів. Тільки за таких умов в країну прийдуть прямі іноземні інвестиції, – наголосив банкір.

«Лишень уявіть себе на місці потенційного серйозного закордонного інвестора, який хоче вкласти сюди капітал, привести нові інвестиції, але стикається із забороною виводити з України свої прибутки. Це дуже серйозна перешкода для будь-яких нових закордонних інвестицій. Ось тому поміж завдань нового уряду цього року, безумовно, має бути відмова від контролю капіталів, скасування обмежень на виплату дивідендів інвесторам. Щойно це станеться – ви одразу побачите збільшення інвестицій, економічне зростання і, зрештою, зростання доходів населення».

Оцінюючи стан справ у банківській сфері, Стівен Фішер називає ситуацію стабільнішою, ніж 2 роки тому, і хвалить Нацбанк за те, що добився – цитата – «неймовірного прогресу в очищенні системи».

«Багато слабких банків, кримінальних банків, які займалися зловживаннями та відмиванням грошей, були закриті, пішли з ринку. І зараз у банківській системі України запроваджується те, що я називаю кращими практиками світового класу. Система більш стабільна, ніж була раніше. Вона ще не повністю очищена, залишається багато роботи попереду, але якщо порівнювати з тим, як було два роки тому, то я бачу великий, абсолютний прогрес».

А відповідаючи на запитання про те, як працюється Сітібанку – єдиному американському банку в Україні, голова правління зауважив:

«Я дуже пишаюся, що ми – американський банк – в Україні. Ми дуже горді, що робимо внесок у майбутнє цієї країни та служимо нашим клієнтам – як тим, які вже працюють тут в Україні, так і тим, які лише планують сюди прийти».

Дивіться також: ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG