Спеціальні потреби

ЗМІ США: ЦРУ готує відповідь на російські кібероперацій


У штаб-квартирі ЦРУ
У штаб-квартирі ЦРУ

Сполучені Штати планують проведення безпрецедентних таємних операцій проти об’єктів у Росії у відповідь на російське втручання в американський передвиборчий процес, передає телекомпанія NBC з посиланням на джерела в американських розвідувальних службах.

За даними NBC, фахівцям ЦРУ було дано завдання підготувати пропозиції про кібероперацій в Росії, мета яких викликати неспокій і виставити кремлівське керівництво в неприємному для нього вигляді. Про які операції йдеться, невідомо, але в розпорядженні американських спецслужб знаходиться величезна кількість документів, пов’язаних з «непривабливою», як висловилися співрозмовники NBC, тактикою Володимира Путіна.

Віце-президент США Джозеф Байден заявив в інтерв’ю для популярної програми Meet the Press про те, що Білий дім дає сигнал Путіну. «Це станеться в момент, який ми виберемо, в обставинах, які дозволять отримати максимальний ефект», – сказав Байден.

Обговорення з питання про відповідь на російські хакерські атаки ведуться фахівцями адміністрації Обами давно. До цих пір вони не могли дійти згоди про те, якою повинна бути відповідь: краще вдатися до таємних кібероперацій чи ввести санкції проти російського керівництва.

Дивіться також («Голос Америки»): Н. Яресько: Реформи в Україні не є невідворотними, і багато треба ще зробити, щоб зміни були сталими

XS
SM
MD
LG