Спеціальні потреби

Чи варто чекати на бойкот Чемпіонату світу з футболу в РФ? - Stratfor


Tras una parcial liberación del control cambiario, el año pasado Venezuela vivió lo que fue considerado su primer Black Friday. Este año, el país continúa en una profunda crisis económica, a lo que se le une la pandemia. Foto: Fabiana Rodón - VOA.
Tras una parcial liberación del control cambiario, el año pasado Venezuela vivió lo que fue considerado su primer Black Friday. Este año, el país continúa en una profunda crisis económica, a lo que se le une la pandemia. Foto: Fabiana Rodón - VOA.

Напад з використанням нервово-паралітичного газу проти колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля спричинив напруження відносин Росії та Заходу. Однак, пояснює дописувач Stratfor Толґа Озюртчу, бойкот великої спортивної події на кшталт чемпіонату світу з футболу є реліктом «холодної війни» і на нього очікувати не варто.

У час, коли спортсмени і глядачі готуються прибути до Росії на Чемпіонат світу з футболу-2018, посилення міжнародних суперечок може кинути тінь на цю дуже очікувану подію, пише дослідник. Це питання ще раз наголосило на важливій ролі, яку значні спортивні події відіграють в дипломатії.

14 березня прем’єр-міністр Великобританії Терезі Мей оголосила, що на додаток до обмеження двосторонніх контактів високого рівня з Росією, члени королівської сім’ї, або міністри уряду не відвідають Чемпіонат світу з футболу-2018. Деякі законодавці навіть пропонували залишити вдома англійську команду. Ймовірно, ці заклики так і залишаться тільки на сторінках газет, розмірковує аналітик.

Бойкот значної спортивної події є реліктом «холодної війни», який ми можемо не сподіватись побачити, вважає дослідник, відзначаючи, що цього разу забагато поставлено на карту: забагато вболівальників всередині країни, можливостей для утвердження успіхів за кордоном і, звичайно, забагато грошей, наголошує він.

Тереза Мей могла б зробити заяву про переслідування грошей корупційного походження, які є в англійському футболі, але, поза сумнівом, це засмутить багато людей.

Намір Мей запровадити фінансові санкції проти «серйозних кримінальних та корумпованих еліт в Росії» виводить суперечку на новий рівень навіть в сфері спорту, адже Москва має потужні зв’язки з англійською прем’єр-лігою (EPL).

Найбільш відомими росіянами в EPL є власник «Челсі» Роман Абрамович та один з наближених до Путіна та олігархів, який походить з Узбекистану – Алішер Усманов, який володіє 30% клубу «Арсенал». Однак, російські зв'язки англійського футболу є більш широкими: багато росіян мають міноритарні пакети акцій в клубах, «Манчестер Юнайтед» та російський «Аерофлот» мають ексклюзивну угоду, компанія «Газпром» має тісні відносини з «Челсі», ліга також має потужні угоди зі спонсорства з Росією та компаніями, які отримують підтримку з Росії.

Англійська прем’єр-ліга є об’єктом експорту в сфері культури Великобританії, тому все пов’язане з нею привертає загальну уваги, наголошує аналітик.

Дивіться також: Демографічний спад та деіндустріалізація в Росії призводять до обезлюднення міст та сіл. Приклад Воркути

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG