Спеціальні потреби

Чверть століття колонії – вирок, який має залякати противників війни в Україні – Євгенія Кара-Мурза


Євгенія Кара-Мурза називає кримінальне переслідування Володимира Кара-Мурзи у Росії актом «неприхованої цинічної помсти». Фото: Російська служба Голосу Америки
Євгенія Кара-Мурза називає кримінальне переслідування Володимира Кара-Мурзи у Росії актом «неприхованої цинічної помсти». Фото: Російська служба Голосу Америки

25 років колонії вимагає прокуратура для політика і журналіста Володимира Кара-Мурзи, визнаного в Росії “іноагентом” і звинуваченого зокрема у державній зраді та поширенні “фейків про армію”. Приводом став виступ перед членами палати представників штату Арізона з критикою війни в Україні. Тоді ж його включили до реєстру фізичних осіб-"іноагентів".

Пізніше, у липні минулого року проти політика порушили ще одну кримінальну справу – за провадження діяльності "небажаної організації". Кара-Мурза був координатором руху "Відкрита Росія", а 2019-го став віце-президентом американського фонду "Вільна Росія", які були визнані небажаними організаціями в Росії.

Дружина опозиціонера сказала, що вирок, якого вимагає прокуратура, є визнанням страху влади перед публічним політиком, який перебуває в ув'язненні вже майже рік, та визнанням «ефективності його роботи». Про це Євгенія Кара-Мурза сказала у розмові з Російською службою Голосу Америки.

“У цілому, звичайно, все до цього йшло. Бо оця чверть століття, яку попросив прокурор за публічну критику влади Володимиром, за публічне засудження злочинів режиму - це, безумовно, високе визнання ефективності його роботи. Тобто ці люди так його бояться і ненавидять, і настільки робота Володі була ефективною протягом років, що вони вирішили сховати його у далеких далях”, - сказала Євгенія Кара-Мурза.

Євгенія Кара-Мурза також називає кримінальне переслідування чоловіка актом "неприхованої цинічної помсти".

“Від суду залишилася тільки назва. Так само як справедливість, правосуддя в Росії – вже тільки слова, які у сучасній Росії Володимира Путіна вже нічого не означають”, - сказала Кара-Мурза.

Вона також наводить слова адвоката Вадима Прохорова, який працював свого часу і з опозиціонером Борисом Нємцовим, що “такого беззаконня, як у цій справі, він ще ніколи не бачив у сучасній Росії”. За інформацією адвоката, під час процесу їм навіть не дозволили долучити докази захисту.

Раніше Прохоров говорив, що як докази державної зради Кара-Мурзи звинувачення навело три його публічні виступи: заяву в Лісабоні про нелегітимність ввиборів у Росії, промову про державний терор у Росії на врученні премії Норвезького Гельсінського комітету переслідуваному російською владою історику та правозахиснуку Юрію Дмитрієву, та слухання Гельсінської комісії у США, де політик заявив про інформаційні обмеження у Росії.

“Вони дійсно вважають, що через 25 років вони все ще тут будуть"

Вирок, якого просить прокуратура, Кара-Мурза називає психологічним тиском, оскільки 25 років, чверть столітті “звучить страшно”.

“Нашій старшій доньці зараз 17, і стільки всього сталося за ці 17 років! Дитина виросла в дорослу дівчину. А що може відбутися за 25 років?! Тобто це ще й психологічний момент та інструмент залякування інших людей, які можуть захотіти наслідувати приклад Володі і продовжувати протестувати проти війни в України, поширювати інформацію про злочини, які здійснює російська армія в Україні”, - каже Кара-Мурза.

Одночасно, дружина опозиціонера назвала представників режиму «невгамовними оптимістами».

“Вони дійсно вважають, що через 25 років вони все ще тут будуть. А при цьому і прокурор Локтіонов, і так званий суддя Подопригоров, який сам давно був у списку Магнітського, давно повинні самі сидіти на лаві підсудних”.

Раніше, як повідомляв Голос Америки, Євгенія Кара-Мурза заявляла, що репресії у Росії може зупинити лише перемога України на "українських умовах".

Сполучені Штати наклали санкції на громадян Росії, причетних до порушень прав людини щодо Володимира Кара-Мурзи.

Уряди та правозахисні організації по всьому світу закликали звільнити Кара-Мурзу.

У травні 2022 року Amnesty International визнала Кара-Мурзу в'язнем сумління.

У січні 2022 року Держдепартамент США ініціював кампанію «Without Just Cause», яка закликає до звільнення політв’язнів у всьому світі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG